Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер медиуми

Почетна » Производи » Филтер за прав » Филтер медиуми

Филтер медиуми

  • https://www.sffiltech.com/img/acrylic_filter_cloth.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116100907_615.jpg

Акрилна крпа за филтрирање

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

материјал:
Хемиско име со акрилна игла со чувствувана прашина се полиакрилонитрил, користете ја како суровина од иглата, правен систем, а потоа преку специјална водоотпорна обработка акрилна средна температура се добива хидролиза отпорна игла филтер се чувствува. Дише за дишење 14 м3 / м2, мин количина, моментална работна температура: 160, 140 ℃ нормална работа. Игличката се чувствува во ткаењето на акрилната машина бидејќи основната крпа ја зајакнува вертикалната и хоризонталната сила.

предност:
Торба за прашина со одлична хемиска отпорност и отпорност на хидролиза

1.

Опис 

Акрилни игли со тупаници за филтрирање 

2.

Слики 

3.

MOQ 

 

4.

Примерок 

 

5.

Пакување 

 

6.

Спецификации и одлики 

материјал 

Акрилен / акрилен гребен

Дебелина 

1.9

Тежина (г / км) 

500

Густина (g / cm)³) 

1.17

Пропустливост на воздухот (м³ / мXNUMX / мин)

10 14 ~

Јачина на истегнување на истегнување (N / 5x20cm)

> 1000

Јачина на затегнување на ткаење (N / 5x20cm)

> 1300

Враќање на влагата (влажност од 20 ℃ и 65% р.)

1.00%

Издолжување на искривување (%)

Издолжување на тебе (%)

Поддршка за согорување

Да

Континуирана работа со суво топлина (℃)

135

Континуирана операција на топлина на влага (℃)

125

Макс на кратко сушење на топлина (краткорочно) (℃)

150

Биолошки (благо, бактерии)

многу добар

Алкалии

фер

Минерални киселини

многу добар

Органски киселини

одлична

Оксидирачки агенси

добар

Органски растворувачи

многу добар

7.

Завршувањето

Поставување сигнализирање-календирање-топлина

8.

производ апликации

Хемиски / челик / согорување на отпад / термоелектричност
/ Градежен материјал

9.

користење

Воздушен филтер

10.

тип

Филтер се чувствува

11.

Специјализиран за снабдување

1. Плетена игличка чувствувана 2. Плетена ткаенина за филтрација 3. филтер кеси
4. Кафери за филтрирање 5. Филтер за автоматска линија за производство на цевки

широко користен во согорување на отпад, асфалт, посува и танц за прскање со јаглен, како што е собирање прашина за гас на јаглен на електраната, ги има следниве карактеристики:

Контакт форма