Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Касета за филтрирање

Почетна » Производи » Течен филтрација » Касета за филтрирање

Касета за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/activated_carbon_fiber_filter_cartridges.jpg

Активирани касети за филтрирање на јаглеродни влакна

спецификација:

LFC филтер кертриџ за флаширана вода

Материјали за градба

Филтер медиуми

Активирано јаглеродно влакно (ACF)

Јадрото, кафез

PP

Крајни капи

PP

О-прстени / заптивка

Силиконски / EPDM / Витон

Технологија на запечатување

Термичко врзување, без лепила

димензии

дијаметар

Φ 68 (2.67 инчи)

Должина (во

5, 10, 20, 30, 40

Област за филтрирање

≥ 5.4 стапки2/10 инчи (≥ 0.50 м2/ 250 мм)

Големина на порите, μm

1.0, 3.0, 5.0

Максимален напреден диференцијален притисок

4.2 бар @ 23 ℃ .60.9 73.4 psi @ XNUMX ℉)

1.5 бар @ 85 ℃ .21.7 185 psi @ XNUMX ℉)

Санитализација

Може да биде канализирана топла вода за 15 циклуси со употреба на прочистена вода
на 85 ℃ (185 ℉) за 30 минути.

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Касетите за филтрирање LFC се произведуваат од активни компоненти на јаглеродни влакна и полипропилен, изработени за деколоризација, дезодоризација и несакана адсорпција, особено за оксидирачки супстанции и отстранување на органски нечистотии во индустријата за флаширана вода. Тие можат да обезбедат високи стапки на проток при падови на низок притисок, да се ослободат нетоксични материи и погодност за употреба. Покрај тоа, тие се економична алтернатива на гранулирани активни јаглеродни касети.

Квалитет
● Касети произведени во контролирано опкружување
● произведен според сертифициран ISO9001 систем за управување со квалитет

Подредување информации
LFC филтер кертриџ за флаширана вода

Карактеристики и предности
● Високи влезови и голема можност за привлекување
● Широка хемиска компатибилност
● Лесно се регенерира
● Нема ослободување на опасни материи
● Отпорен на киселини и основи

Контакт форма