Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Пред-филтрирање филтер за воздух

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Пред-филтрирање филтер за воздух

Пред-филтрирање филтер за воздух

  • https://www.sffiltech.com/img/activated_carbon_panel_filter.jpg

Активиран филтер за јаглероден панел

спецификација:димензии

тип филтри
материјал
Апсење Должина на Висина Дебелина Оценето
проток на воздух (m3 / h)
Почетна
притисок
капка
Sff-70 G2 65%-70% 592 592 10 месец 15 ден 1800 35
Sff-70 G2 65%-70% 592 592 20-25 1800 45
Sff-70 G2 65%-70% 592 592 45-50 3000 25
Sff-80 G3 75%-80% 592 592 10 месец 15 ден 1800 50
Sff-80 G3 75%-80% 592 592 20-25 1800 60
Sff-80 G3 75%-80% 592 592 45-50 3000 40
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

филтер со активен јаглероден панел ---- филтер за воздух, хепа филтер, предфилтер, плисен филтер, филтер за перење на воздух, јаглероден филтер
Филтер за воздух 'панел филтер Предности: 
1, низок почетен пад на притисок  
2, робусна конструкција  
3, се мие
4, висока отпорност на температура  
5, економичен

Панел филтерот е пред-филтер на хепа филтерот и филтерот за воздух.
MOQ: 1 стр
Време на испорака: 7 до 30 работни дена
Пристаниште: Шангај
Услови за плаќање: T / T, Paypal, Western Union, L / C, D / P, D / A
Примероци: достапно.
турнеја низ фабрика: добредојде
стаклени влакна, синтетички влакна и неткаен материјал може да бидат материјал на филтер за воздух, хепа филтер, пред филтер, јаглероден филтер, синтетички филтер, плисиран филтер, филтер со рамна плоча со активен јаглен.

Апликации: филтрација на груби честички
Тип: панел со рамна мрежа
Рамка: галванизиран челик, алуминиум и нерѓосувачки челик
Механизам за филтрирање: најлонска мрежа, алуминиумска мрежа и мрежа од не'рѓосувачки челик
Решетки: Алуминиумска мрежа и мрежа од не'рѓосувачки челик
EN 779 Класа: G2 G3
Просечно апсење: 65% -80% (ASHRAE 52.1-1992
MERV: MERV 2-4 (ASHRAE 52.2-1999
Конечен пад на притисокот: (препорачач) 150Pa - (максимум) 250Pa
Макс. стапка на проток на воздух: 125% од номиналната брзина на проток на воздух
Макс. работна температура: 250

Контакт форма