Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Биостатички третирани филтри

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Биостатички третирани филтри

Биостатички третирани филтри

  • https://www.sffiltech.com/img/active__carbon_fiber_filter_for_exhaust_air_system.jpg

Активен филтер за јаглеродни влакна за систем на издувни воздух

спецификација:

Вид: молекуларен филтер за касети
Медиуми: Специјални медиуми со активни јаглеродни влакна
Материјал за кертриџ: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
Температура : 40ºC максимум при континуирана услуга
Влажност: 〈70% RH

Дебелина наспроти ефикасност наспроти пад на притисок
модел димензии
(Дијаметар * L) mm
Почетна ефикасност
специфична површина
површина м2 / гр
Притисок
капка (па)@2.5м/сТип V Тип А. Тип Б.
SFF306 300
1500 1300 1200 13098% 95% 90%
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Активен филтер од јаглеродни влакна за систем на издувен воздух

Предности
Добра ефикасност на филтрирање за органскиот гас во издувниот систем
Може да се прилагоди на дебелината на филтерот на филтрите, според концентрацијата и отпорноста на емисијата
Брз дизајн на бајонет тип, инсталација удобна и едноставна
Обновливи филтри за медиуми
Најдобрата почетна ефикасност би била 99%Примена: Погоден за прочистување на вок во издувниот систем

Контакт форма