Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер за торби и компактни филтри

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Филтер за торби и компактни филтри

Филтер за торби и компактни филтри

  • https://www.sffiltech.com/img/aerodynamic_tubular_spacer_bag_filter.jpg

Аеродинамичен филтер за торбични вреќички со вентилатор

спецификација:

 

модел Димензии (mm
ШхВхД 
Број
на џебот
 Класификација на филтрите 
EN779 : 2012 година
(М3 / ч / Па)
Проток / притисок на воздухот
капка
Ефикасност
SFF-T-G3  259 * 592 * 600 6 G3 4250 / 25
SFF-T-G4  259 * 592 * 600 6 G4 4250 / 35 30-40
SFF-T-F5  259 * 592 * 600 6 F5 4250 / 45 40-60
SFF-T-F6  259 * 592 * 600 8 F6 4250 / 65 60-80
SFF-T-F7  259 * 592 * 600 8 F7 4250 / 95 80-90
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Аеродинамичен само-поддржан филтер за филтер за воздух ----- Филтер за воздух, филтер за хепа, пред-филтер, филтер за јаглерод, филтер за џеб
Аеродинамични, тубуларни џебни растојанија и клиновиден облик на филтерот го канализираат воздухот за вчитување на честички низ длабочината на џебот и минимална отпорност на проток на воздух.
Самоподдржувачките џебови остануваат крути во турбулентните струи на воздухот и за време на исклучувањето на турбината.

Тип: филтер со повеќе џебови
Рамка: галванизиран челик, алуминиум или пластика
Филтер-медиум: прогресивно структурирано синтетичко влакно
Заптивка: ЕВА или ниту една за пластична рамка
EN 779 Класа: G3 - F7
Просечно апсење: 80% -99% (ASHRAE 52.1-1992
MERV: MERV 5-13 (ASHRAE 52.2-1999
DIN 53438 Запаливост: F1
Стандард UL 900: КЛАС 2
Final pressure drop:(recommender) 350Pa(G3-F5)-500Pa(F6-F7)
Макс. стапка на проток на воздух: 125% од номиналната брзина на проток на воздух
Макс. работна температура: 100
Макс. релативна влажност: 100%
Спецификации како подолу:
 
MOQ: 1 парче
Гаранција: 3 месеци
Време на испорака: 7 до 30 работни дена
Пристаниште: Шангај
Услови за плаќање: T / T, Paypal, Western Union, L / C, D / P, D / A
Примероци: достапно.
турнеја низ фабрика: добредојде
Аеродинамичен самоподдржан филтер за филтер за воздух е исто така именуван како: Филтер за воздух, хепа филтер, пре 
филтер, филтер за џеб.

Апликации: филтрација на груби и фини честички; Филтрација на системот за гасна турбина

Контакт форма