Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Воздушен филтер

Почетна » Производи » Воздушен филтер

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Филтер за панели со висока температура

  Опис :Ултра фино стакло хартија , обезбедува филтер да ја задржи својата добра ефикасност во текот на работниот век
  Оддалеченоста на подножјето може да биде до 3 mm (или 5 mm, 7 mm), да се постигне помал отпор, подолг век на траење
  Двоен странични држачи, обезбедуваат соодветна заштита за филтерот
  Взаемно вграденото куќиште обезбедува структура на висока јачина

  Повеќе
 • Класичен моден филтер за висока температура

  Опис :Тип: Филтри за висока температура.
  Медиуми: Стаклена хартија хартија.
  Рамка: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик.
  Сепаратор: алуминиумска фолија.
  Заптивка: Заптивка на заптивки со висока температура.

  Повеќе
 • Pm2.5 филтер за воздух

  Опис :Медиуми: Синтетичко влакно.
  Рамка: галванизиран челик / алуминиум / ABS.
  Препорачан финален пад на притисок: 450Pa.
  Температура: максимум 90ºC при континуирана услуга.

  Повеќе
 • Филтер за магла за магла

  Опис :Тип: филтер за течни загадувачи на магла за магла
  Медиуми : Стаклено влакно.
  Рамка: галванизиран челик / алуминиум.
  Препорачан финален пад на притисок: 150Pa.

  Повеќе
 • Песочен бур посветен на економичен плетиран пред-филтер

  Опис :Примена: Како пред-филтер во системот за вентилација на воздухот под временски услови на песок и прашина

  Повеќе
 • филтер за ножење мини-плетен HEAP и ULPA

  Опис :Тип: Филтер за панели со висока ефикасност
  Медиуми: Стаклена хартија хартија
  Рамка: Екструдиран и елоксиран алуминиум (Sharp Edge)
  Сепаратор: Мониста со топли топи
  Заптивната смеса: полиуретан
  Препорачан финален пад на притисок: 300Pa

  Повеќе
 • Гил заптивната смеса за гел за микроелимент, HEAP и ULPA

  Опис :95 плети / стапала, 20% повисоки од нормалниот производ, носат помал отпор и подолг век на траење 95
  Ултра фино стакло хартија, добра стабилност на ефикасност на филтрација
  Совршена структура на формата "V", ефикасно ја намалува отпорноста на системот

  Повеќе
 • Суперхелен хепа филтер

  Опис :Температура: максимум 90ºC при континуирана услуга
  Растојание на леглата: 3 mm, висина на плет: 30 mm, донесе помал отпор и подолг век на траење
  Интегрирана рамка, убава и силна
  Особено погоден за голем проток на воздух и ограничен простор на системот за прочистување

  Повеќе
 • Филтер W тип хепа

  Опис :Растојание на леглата: 3 mm, висина на плет: 27 mm, донесе помал отпор и подолг век на траење
  Инсталирајте ги страничните плочки со држачот, обезбедете соодветна заштита за филтерот
  ABS и металната рамка не е задолжително
  Индивидуално тестирани според EN 1822

  Повеќе
 • Ултра фино стакло хартија, добра стабилност на ефикасност на филтрација

  Опис :Двоен странични држачи, обезбедуваат соодветна заштита за филтерот
  Взаемно вграденото куќиште обезбедува структура на висока јачина
  Не рамни, единечни прирабници или двојни прирабнички кутии се достапни за рамката
  Индивидуално тестирани според EN 1822

  Повеќе
 • Мини-плетен хепа филтер

  Опис :Ултра фино стакло хартија, добра стабилност на ефикасност на филтрација
  Совршена структура на формата "V", ефикасно ја намалува отпорноста на системот
  Лесна, компактна структура
  Држачи за двојни странични држачи
  Индивидуално тестирани според EN 1822

  Повеќе
 • Активен филтер за јаглеродни влакна за систем на издувни воздух

  Опис :Може да се прилагоди на дебелината на филтерот на филтрите, според концентрацијата и отпорноста на емисијата
  Брз дизајн на бајонет тип, инсталација удобна и едноставна
  Обновливи филтри за медиуми
  Најдобрата почетна ефикасност би била 99%

  Повеќе
 • Молекуларен филтер од цилиндри

  Опис :Рамка: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
  Материјал за кертриџ: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
  Температура : 40ºC максимум при континуирана услуга

  Повеќе
 • Молекуларен филтер суперхелен

  Опис :Молекуларни филтри за повеќето системи за климатизација, широко користени во индустријата за полупроводници, био-фармацевтски производи, генетски инженеринг, прецизни машини, инструменти и музеи.

  Повеќе
 • Мини-плетен молекуларен филтер на панел

  Опис :Тип: Молекуларен филтер со мини-плетен панел
  Медиуми: Плетиран импрегниран јаглероден медиум за отстранување на алкални, кисели и VOC гасови
  Рамка: Алуминиум / галванизиран челик / не'рѓосувачки челик

  Повеќе
 • Молекуларен филтер со длабок V тип

  Опис :Примена: Молекуларни филтри за повеќето системи за климатизација, широко користени во индустријата за полупроводници, био-фармацевтски производи, генетски инженеринг, прецизни машини, инструменти и музеи.

  Повеќе
 • Мини-pleated молекуларен филтер W тип

  Опис :Примена: Молекуларни филтри за повеќето системи за климатизација, широко користени во индустријата за полупроводници, био-фармацевтски производи, генетски инженеринг, прецизни машини, инструменти и музеи.

  Повеќе
 • Засилен активен јаглероден филтер со рамка за хартија

  Опис :15 плети / стапала, 50% повисоки од нормалниот производ
  Цврста картонска рамка отпорна на вода , која е од САД
  Филтрирајте ги медиумите со жичана мрежа, добијте поголема механичка сила

  Повеќе
 • Супер синтетички филтер отпорен на корозија F6 до F8

  Опис :Апликација: Апликации за климатизација во платформа против корозија, оф-шор.

  Повеќе
Почетна Претходно 1 2 3 СледнаПрезиме - Вкупно 46 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 3 20 по страница