Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

апликации

Почетна » апликации

 • Полиестер торба за филтрирање

  Опис :1. Температура на работа 150 Deg c,
  2. максималниот наплив е 150 deg c.
  3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра хидролиза стабилност
  4. Средна пропустливост на воздухот: 10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O
  5. Мене ми е најевтиниот филтер ...

  Повеќе
 • Торба со филтри за полипропилен

  Опис :Заврши третман на полипропилен филтер: Песна, календиран, сет на топлина, жица од не'рѓосувачки челик (анти статички)
  Големина на филтската кеса: дијаметар торба со дијаметар должина 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
  ...

  Повеќе
 • Кесичка за филтрирање на Арамид

  Опис :Отпорен на пожар
  Отпорен на висока температура
  Работна температура: 204 степен
  Максимална температура: 240 степени
  Одлична алкална отпорност
  Добра отпорност на киселина
  Добар отпор на органски растворувачи
  Одлично абразија r ...

  Повеќе
 • PPS-филтер торба

  Опис :Големина: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
  Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодена.

  Повеќе
 • Филтер торба P84

  Опис :1. Отпорен на пожар
  2. Висока отпорна на температура
  3.Вежба на температура: 240 степени
  4.Макс температура: 260 степен
  Без точка на топење, жолта боја
  Влакната П84 е со структура на пресек (форма на лист), има големи филтри ...

  Повеќе
 • Тефлонска торба за филтрирање

  Опис :Тефлонски игла се чувствува исто така наречена Тефлон, со добри перформанси во температурата од 260 Целзиусови, моменталната температура може да достигне до 280 Целзиусови. Тефлонски е специјален материјал со добра отпорност на алкали и киселини, анти-хидролиза ...

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 6 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница