Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер медиуми

Почетна » Производи » Филтер за прав » Филтер медиуми

Филтер медиуми

  • https://www.sffiltech.com/img/aramid_filter_cloth.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116101411_625.jpg

Арамид филтер крпа

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

 

материјал:
арамидна игла со удар со тупаница
450грсм, 500гсм, 550грсм
 
Заврши третман:
Запеана, календарирана, поставувана топлина или отвратителна од вода и масло, антистатички, тефлонски мембрана / облога
 
Големина: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодлива.
 
Метод на процес: шиење или заварено
 
предности:
Отпорен на пожар
Отпорен на висока температура
Работна температура: 204 степен
Максимална температура: 240 степени
Одлична алкална отпорност
Добра отпорност на киселина
Добар отпор на органски растворувачи
Одлична отпорност на абразија
Добра хидролитичка стабилност
 
Торба за филтрирање на прашина:
Бидејќи секој филтер има свои карактеристики и параметри,
кога избравме филтер материјал за кеси за филтрирање прашина,
мора да ги знаеме следниве параметри: температура, влажна,
дијаметар на прашина, својства на хемикалии на гас, абразив на прашина, механички параметри на филтерот.
Општо, торбите за филтрирање на прашина SFF се користат во филтрирање на индустриски отпадни гасови, корисна прашина, филтри за гас со висока температура.
Фабриката за филтрирање торби за Шангај ви нуди добро решение според карактеристиките на прашина, помагајќи да изберете добар материјал за филтрирање за да постигнете најдобри ефективни филтрирање.


Контакт форма