Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Автоматско куќиште за филтрирање за самочистење

Почетна » Производи » Течен филтрација » Автоматско куќиште за филтрирање за самочистење

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Автоматски систем за куќиште на филтрирање за миење на грбот серија DFX серија

  Опис :DKD е водечки светски производител на филтер за самочистење, има целосна серија на производи за чистење на филтер за чистење од типот на стругалки, три под-серии, применливи во различни прилики, за целосно исполнување на индустриските клиенти со различни механички побарувања за филтрирање на самочистење.

  Повеќе
 • Автоматски систем за куќиште на филтри за миење назад DFM DFG серија

  Опис :Течноста тече од влезот, внатрешниот спирален флексибилен стругалка 100% прикачен на површината на елементот на филтерот, течноста тече од внатрешната површина на филтерскиот елемент кон надвор, а нечистотиите ќе бидат заробени во внатрешната површина и течноста ќе излегува од излезот; како одминува времето, нечистотиите постепено се зголемуваат, а диференцијалниот притисок се зголемува, што треба да го чисти елементот на филтерот според диференцијалниот притисок или редовно.

  Повеќе
 • Автоматски систем за куќиште на филтрирање за миење на грбот BCMseries

  Опис :BCM целосното автоматско куќиште за филтрирање за миење назад е погодно за филтрирање на нечистотија на честички од течност со ниска вискозност на течност за ниска вискозност.
  BCM целосното автоматско куќиште за филтрирање за миење назад е механички и електрични производи, со предности на разумен дизајн, висока ефикасност на филтрација, ниски трошоци за работа, континуирано филтрирање во процесот на миење на миење на грбот, итн., Кој е широко користен во металургијата, хемиската, електричната енергија и сл. вода за вбризгување на нафта, баласт вода, третман на вода во согласност со околината, итн.

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 4 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница