Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Автоматско куќиште за филтрирање за самочистење

Почетна » Производи » Течен филтрација » Автоматско куќиште за филтрирање за самочистење

Автоматско куќиште за филтрирање за самочистење

  • https://www.sffiltech.com/img/backwashing_automatic__filter_housing_system_dfx_series.jpg

Автоматски систем за куќиште на филтрирање за миење на грбот серија DFX серија

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Целосен автоматски систем за куќиште за филтрирање
Комплетна автоматска серија DFX за куќиште за филтрирање надвор од гребење
Куќиште за филтрирање на филтерите за самочистење серија DFX (кратко е филтерот DFX) е DKD на независно истражување и развој на ефикасен филтер за чистење на стругалки од типот на гребење, со помош на механичко стружење до автоматско чистење на нечистотијата на честички од надворешната површина на филтерот, може да се продолжи кон - линија на филтрација. Куќиштето на филтерот DFX главно се користи за филтер со голема прецизност, прецизен опсег 50-500 микрони. Бидете во можност во најголема мерка да избегнете кршење на нечистотиите, со што ефикасно отстранување на повеќе нечистотии, погодни за течна филтрација на течност, вискозност до 800000 CPS. DFX филтерот ги следи високите перформанси на DKD, високиот квалитет, дизајнот и стандардите за производство на висока сигурност, достигна меѓународен квалитет од прва класа.

DKD е водечки светски производител на филтер за самочистење, има целосна серија на производи за чистење на филтер за чистење од типот на стругалки, три под-серии, применливи во различни прилики, за целосно исполнување на индустриските клиенти со различни механички побарувања за филтрирање на самочистење.

Принцип на работа на куќиштето на филтерот DFX
Течен прилив од влезот на филтерот (1), и од елементот на филтерот на надворешната површина тече низ (6), елементот на филтерот долен крај излез за поврзување (2), одлив на течност од излезот; Кога површината на елементот на филтерот е блокирана до одредена количина нечистотии, постапката за чистење треба да се изврши во одредено време или со поставување на разликата во притисокот. (4) Забрзан погон на моторот (7) за да ги избрише нечистотиите на надворешната површина на елементот на филтерот, нечистотиите долж стругалката да ја напуштат површината на елементот на филтерот, додека надолната течност паѓа на дното на филтерот, ротирачката табла за чистење ја зафаќа нечистотијата на дното во комората за собирање нечистотија (5), нечистотиите се акумулираат во собирната празнина и дното на филтерот, времето на вентилите за отпадни води автоматски се отвора, течноста со висока концентрација на нечистотии се испушта од портата за празнење (3), остатокот од течноста може да бидат обновени или директно испразнети.

Пресек на елемент на филтрирање
Филтер на елемент потенок  

Елемент на прецизен филтер со високи перформанси V-SLOT
Куќиштето за филтрирање DF X серија е опремено со највисок квалитет во светот V-SLOT филмски елементи со прецизен филтер, ги има следниве истакнати предности:
1) прецизен опсег 50-500 микрони;
2) прецизност на ширина на површинскиот цвест, девијацијата е помала од 5 микрони;
3) материјал за главно тело 316L, одлична отпорност на корозија;
4) слот за V тип, кој не е лесен за умирање на нечистотии, стабилен долгорочен проток;
5) надворешна и внатрешна површина мазна, лесна за стружење, минимално абење на стругалка;
6) Може да филтрира тврдоглави нечистотии, како што се нечистотија од кал и мека нечистотија на агломерат;
7) Површината се третира со специјално зацврстување и отпорност на абење, а работниот век е неверојатно продолжен;
8) структура со голема јачина, диференцијален пораст на притисок, јазот не се деформирани;
9) толеранција на удар и притисок од предната и задната страна со голем интензитет;

Технички карактеристики и предности
1) целосна автоматска работа, 24 часовно континуирано филтрирање преку Интернет, завршување на замена и чистење на тешки елементи на филтрите;
2) цена на материјалот и заштитата на животната средина, а не се појавуваат потрошен материјал.
3) Користејќи метална машина за гребење, одличен ефект, способноста за отстранување на нечистотии е значително подобрена и избегнувајте кршење на нечистотиите;
4) Врвен квалитет на филтерот V-SLOT елемент, прецизност на празнината, екстремна мазна површина, лесна за гребење, висока јачина, долг живот;
5) Загубата на притисокот на филтерот е многу мала, протокот е стабилен, заштедува енергија и придонесува за стабилна техника;
6) Може да се додаде функцијата за миење на грбот, елемент на филтер за помошно чистење;
7) Затворената филтрација, за да се спречи истекување на опасни материи, е погодна за безбедно производство;
8) Може да се рециклира висока концентрација на отпадна течност, за да се избегне губење на материјали со висока вредност;
9) Различна комбинација на модули и автоматски режим, за да се исполнат барањата на различни филтрирање;
10) Стандард на меѓународен познат бренд насочен мотор, висока сигурност, долг работен век;
11) стандард има помошен уред за подигнување на капакот, едно лице може да работи лесно

Контакт форма