Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Домување филтер за торби

Почетна » Производи » Течен филтрација » Домување филтер за торби

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Куќиште за филтрирање на вреќи Pvdf

  Опис :Овој е најнапреден оној во светот, може да се користи широко во третманот на морските води и исто така долго време не користи проблем со истекување.
  PVDF може против температурата 150Deg. Неговата тежина е околу 26 кг за куќиштето за филтрирање на една кеса.
  Со висока контрола на квалитетот, нашето куќиште за филтрирање торби pvdf е многу популарно на пазарот на крајни корисници

  Повеќе
 • Куќиште на филтерот Далпекс

  Опис :Ние го контролираме секој чекор за деталите за куќиштето на филтската кеса со повеќе од 10 години искуство
  Ние се грижиме за секој дета detail од торбата за филтрирање на торбите, дури и на еден мал дел посакуваме најдобра контрола на квалитетот
  Можете да ги видите деталите на сликата за да ја видите нашата контрола на квалитетот.
  Куќиште на филтер за торба
  Имаме многу кеси за филтрирање на торби, секоја од нив се фокусираме на мали детали за да ја подобриме контролата на квалитетот.

  Повеќе
 • Куќиште за филтрирање во пластика

  Опис :Овој е најнапреден оној во светот, може да се користи широко во третманот на морските води и исто така долго време не користи проблем со истекување.
  2. Видови на ПП материјал за куќиште со пластична вода:
  2 # ПП материјал за куќиште со пластична вода
  Куќиште за пластични вреќи со вода # 5 ПП

  Повеќе
 • Дом за филтрирање на вреќи со проток

  Опис :Страничниот проток нуди најисплатливо решение за потребите на куќиштето за филтрирање со единечна кеса. Неговиот уникатен дизајн со едно парче каросерија го елиминира традиционалното заварување на страничното капаче на телото до дното и обезбедува безбеден внатрешен заптив за без операција за оперативен интегритет. Страничниот тек е достапен со новата опција за безбедност додаток на заштитната заштита на Доктоп.

  Повеќе
 • Куќиште за филтрирање на торби со топлина

  Опис :Sffiltech стандарден врв во куќиште за филтри со една вреќа ТС серија, "прецизен квалитет, едноставна површина", ја користи најнапредната структура на филтерот со врвен прецизност за фрлање, за да се оптимизираат најдобрите перформанси, исполнувајќи различни сурови услови за работа, во моментов е најпопуларна и реномирани модели за куќиште на филтер за една торба.

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 5 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница