Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Биостатички третирани филтри

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Биостатички третирани филтри

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Активен филтер за јаглеродни влакна за систем на издувни воздух

  Опис :Може да се прилагоди на дебелината на филтерот на филтрите, според концентрацијата и отпорноста на емисијата
  Брз дизајн на бајонет тип, инсталација удобна и едноставна
  Обновливи филтри за медиуми
  Најдобрата почетна ефикасност би била 99%

  Повеќе
 • Молекуларен филтер од цилиндри

  Опис :Рамка: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
  Материјал за кертриџ: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
  Температура : 40ºC максимум при континуирана услуга

  Повеќе
 • Молекуларен филтер суперхелен

  Опис :Молекуларни филтри за повеќето системи за климатизација, широко користени во индустријата за полупроводници, био-фармацевтски производи, генетски инженеринг, прецизни машини, инструменти и музеи.

  Повеќе
 • Мини-плетен молекуларен филтер на панел

  Опис :Тип: Молекуларен филтер со мини-плетен панел
  Медиуми: Плетиран импрегниран јаглероден медиум за отстранување на алкални, кисели и VOC гасови
  Рамка: Алуминиум / галванизиран челик / не'рѓосувачки челик

  Повеќе
 • Молекуларен филтер со длабок V тип

  Опис :Примена: Молекуларни филтри за повеќето системи за климатизација, широко користени во индустријата за полупроводници, био-фармацевтски производи, генетски инженеринг, прецизни машини, инструменти и музеи.

  Повеќе
 • Мини-pleated молекуларен филтер W тип

  Опис :Примена: Молекуларни филтри за повеќето системи за климатизација, широко користени во индустријата за полупроводници, био-фармацевтски производи, генетски инженеринг, прецизни машини, инструменти и музеи.

  Повеќе
 • Засилен активен јаглероден филтер со рамка за хартија

  Опис :15 плети / стапала, 50% повисоки од нормалниот производ
  Цврста картонска рамка отпорна на вода , која е од САД
  Филтрирајте ги медиумите со жичана мрежа, добијте поголема механичка сила

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 7 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница