Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Домување со повеќе торби за филтрирање

Почетна » Производи » Течен филтрација » Домување со повеќе торби за филтрирање

Домување со повеќе торби за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/bm_multi_bag_filter_housing.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116154112_379.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116154125_235.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116154135_299.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116154148_534.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116154204_820.jpg

Куќиште на филтер за повеќе торби БМ

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

школки со отворен тип повеќекратно куќиште за филтрирање торби - серија на BM
- Куќиштето на повеќекратни филтри за кеси со отворен тип БМ, се развива врз основа на брзо куќиште за филтрирање торби со отворен тип, погодно за обработка на сите видови киселина и алкална течност, растворувач и сите видови неутрална течност. BM серија школки со отворен тип повеќенаменски филтер за куќиштето, завртката се користи за затегнување на капакот на капакот, а притисокот е поголем. Со прирабница и запечатување прстен и уникатен уред за притискање на три точки до торба за прицврстување, избегнувајте странично истекување, горниот капак усвојува помошен механизам за отворање на пролетната рамнотежа и може да биде под кој било агол.

Карактеристики на филтерот:
Користење на спецификации за дизајн со висок степен за да се обезбеди соодветна корозија и максимална сигурност;
Погоден за голем проток на филтерот, може да смести повеќе нечистотии, исто така погодни за долго време за да ја замени вреќата за филтрирање по повод;
Може да изберете 01, 02 димензии на филтер-торба или филтер;
Дизајн на завртки за око, практично работење, економично и практично;
Елаборат дизајн на помошниот механизам за отворање, така што процесот на отворање е лесен и напор, од една страна да се заврши операцијата;
Избор на висококвалитетен прстен за запечатување еластомер тип 0, одлични перформанси на запечатување и траење на запечатување;
Накратко да го намалите времето на застој, да ја промовирате продуктивноста и да ги намалите оперативните трошоци;
Течниот дел е направен од чист нерѓосувачки челик, одлична отпорност на корозија и издржливост;
осум модели, соодветно, три кеси, четири торби, пет торби, шест торби, осум торби, дванаесет торби, седумнаесет торби, дваесет и три торби.

Детали за пакување: ХС -код: 8421392200 за куќиште на филтер за вреќа 304/316 течност
1. Пластичен филм внатре и дрвена кутија надвор
2. претежно палети
3.Ние правиме пакет како услов на клиентот
4.Ние сме сигурни дека нашиот пакет добро ја заштити стоката.
5.инуално нашите производи по морски пат, ако се мали нарачки, ние исто така можеме да избереме авион или Али експрес или Fedex UPS DHL и така натаму
6.Ние можеме да понудиме ОЕМ етикета во ткаени торба ако количината е голема
7. Имаме свој испраќач, но ако имате, ние исто така можеме да го користиме и вашиот шпедитер
Куќиште на филтер за торба
Имаме многу куќиште за филтрирање на вода од не'рѓосувачки челик, секој што се фокусираме на мали детали за да ја подобриме контролата на квалитетот.
Апликација:
Боја, пиво, растително масло, лекови, козметика, хемикалии, нафтени производи, текстилни хемикалии, фотографски хемикалии, раствор на галванизација, млеко, минерална вода, врел растворувач, латекс, индустриска вода, сируп, смола, мастило за печатење, индустриски отпаден вода, сок , масло за јадење, восоци.
Работен принцип
Куќиштето на филтерот за не'рѓосувачки челик серија Sffiltech е еден вид нова структура, мал обем, едноставна и флексибилна работа, заштеда на енергија, висока ефикасност, затворено работење и силна повеќенаменска опрема за филтрирање со силна прилагодливост.
Куќиште за филтрирање на нерѓосувачки челик од сериите Sffiltech: поедноставен цилиндер за филтрирање, главата на филтерот и структура за брзо отворање, вреќата за филтрирање од не'рѓосувачки челик ги засилуваат нето главните компоненти.
Филтерот е уред за филтрирање на притисок, течноста од филтер-школката покрај влезот во вреќата за цевки и уредот во зајакнување на мрежата, течна инфилтрација има потреба од степен на финост на торбата што може да се квалификува самата кесичка за филтрирање е нечистотија честичките се фаќаат торба за филтрирање. Замената на вреќата за филтрирање е многу удобна, без основна потрошувачка на материјал за филтрирање.

Куќиште на филтер за торба

Куќиште за филтрирање на вода од не'рѓосувачки челик
Можете да ги видите сите детали со висока контрола на квалитетот

Од делови до нашите готови производи, се обидовме да се обидеме да го контролираме квалитетот, сакам да бидете наше растение за да не посетите за куќиште за филтрирање на вода од не'рѓосувачки челик

Зошто да не изберете

за нас
1, најголем и најстар снабдувач на куќишта за филтрирање торби во Кина
2. Речиси сите делови направени од наше самите
3.Од 1996 година фабрика и извоз од 2006 година
4.Ние не сме само снабдувач, туку и еден центар за информации за целата индустрија за филтрирање
Опрема и технологија
2, Нашите секој дел се добро тестирани и контролирани
Посакуваме вашето доаѓање да биде тука за да се провери

Сервис

3, Повеќе од 10 искуства за извоз
Имаме многу агенти во светот.
1. Извезувавме од 2006 година, повеќе од 10 искуства за извоз на пазарот, затоа добро знаеме за состојбата во работењето во странство
2.Ние сме фабрички:
1.1 Нашата фабрика започна од 1996 година, првиот број на броеви во бизнисот со филтрирање, така што нашиот техничар повеќе
од 14 искуства, многу добро ја знаеме работната состојба во торбата и можеме да ви понудиме наши чесни
сугестија.
1.2 Нашиот техничар за куќиште за филтрирање торби 304/316 течен техничар има повеќе од 15 години искуство.
1.3 Нашиот техничар за изработка на течни филтри за вреќи 304/316 има повеќе од 16 години искуство.
1.4 Ние добро го познаваме пазарот за филтрирање на кина, нашите производи се насекаде каде и да се наоѓаат во куќата на кесички од Кина,
така можеме да ви понудиме наше најдобро решение за филтрирање торби, што може да ве натера да ме спасите и да добиете подобра функција за филтрирање.
1.5 Се фокусираме на висококвалитетното куќиште со филтриски торби.Со сите потребни машини во една фабрика.
1.6 Ние ги тестираме сите делови еден по еден пред пратката со високо-технолошка опрема
1.7 Имаме силна услуга по продажбата, тим за услуга најдобра услуга за вас.
1.8 Ние прифаќаме какви било нарачки за количина за подобра услуга на нашите клиенти.
1.9 Нашата фабрика е локално лице, така што нашите производи се стабилни
2.0 Имаме мостра за акции за следната нарачка, така што можете да ги добиете вашите податоци во секое време кога ќе дојдете кај нас за следната нарачка.
3.Low MOQ: нашата фабрика има многу куќишта за филтрирање торби, така што можеме да направиме каква било количина
нарачате за вас.
4. Ниска цена: Ние се обидуваме се потрудиме да се осигураме дека нашата цена е најниска каде било, најниска фабрика за вас подобро
се справи скоро секој пат. Горди сме да ви помогнеме да заштедите пари на производите што ги сакате.
5. Добар квалитет и сертификација го поминавме FDA, MSDS, ISO9001 и други тестови.

производ за обработка на

Производите за производство ги користиме најдобрите машини за да го направиме нашето куќиште за филтрирање на вода од не'рѓосувачки челик

работилница за тестирање за куќиште за филтрирање на вода од не'рѓосувачки челик
работилница за течни делови за филтрирање на вода, од не'рѓосувачки челик
работилница за течни делови за филтрирање на вода, од не'рѓосувачки челик

Пакување на производи

Детали за течен пакет за куќиште, филтер за вода, од не'рѓосувачки челик

Контакт форма