Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Касета за филтрирање

Почетна » Производи » Течен филтрација » Касета за филтрирање

Касета за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/cartridge_housing_filtration.jpg

Филтрација за куќиште со кертриџ

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Куќиште за филтрирање на светлосна касета / Куќиште за повеќежилни филтри со висок проток
Куќиштето на филтерот за висок проток на повеќекартриџи Doctopfilter се движи од 9 касети до 100 касети, а должината на касетите е 20 ”30 40” , 50 ”, XNUMX”. Достапно е разновидно куќиште на филтерот за касети, прифаќајќи уникатен завртка за замав со асистент за капакот на пролетта.
Куќиштето на филтерот за касети е погодно за инсталирање и со касети со двоен отворен крај и со еден кертриџ со отворен крај 222. Уникатен обрач и дизајн на брзо отворање. Лесно е да се отвори, затвори, манипулира и одржува,
Влез / излез: 2 ”кабел NPT, ANSI, JIS, DIN прирабници.
О-прстен материјал: гума, EPDM, Viton, PTFE, итн.
Површинска завршница: експлозија на мелем, механичко полирање, електролитно полирање.

Светлосен филтер за касети, спецификации: 3 јадрени, 5 јадра, 7core должина на касети 20 инчи.
Куќиштето на филтерот за касети е погодно за инсталирање и со касети со двоен отворен крај и со еден кертриџ со отворен крај 222. Уникатен обрач и дизајн на брзо отворање. Лесно е да се отвори, затвори, манипулира и одржува,
Влез / излез: 2 ”кабел NPT, ANSI, JIS, DIN прирабници.
О-прстен материјал: гума, EPDM, Viton, PTFE, итн.
Површинска завршница: експлозија на мелем, механичко полирање, електролитно полирање.

Контакт форма