Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Хемиски индустрии

Почетна » апликации » Хемиски индустрии

 • PPS-филтер торба

  Опис :Големина: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
  Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодена.

  Повеќе
 • Тефлонска торба за филтрирање

  Опис :Тефлонски игла се чувствува исто така наречена Тефлон, со добри перформанси во температурата од 260 Целзиусови, моменталната температура може да достигне до 280 Целзиусови. Тефлонски е специјален материјал со добра отпорност на алкали и киселини, анти-хидролиза ...

  Повеќе
 • Торба за филтрирање со фиберглас

  Опис :Ткаенина за филтрирање на стаклени влакна е изработена од предиво од стаклопластика, со посебен третман како графит, силициум, потопување на птфе, против третман со киселина и друг хемиски третман. тоа е идеална висока температура, отпорна на филтерско платно од фиберглас ...

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 3 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница