Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Специјален филтер за апликација

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Специјален филтер за апликација

Специјален филтер за апликација

  • https://www.sffiltech.com/img/classic_fashion_high_temperature_filter.jpg

Класичен моден филтер за висока температура

спецификација:

Тип: Филтри за висока температура.
Медиуми: Стаклена хартија хартија.
Рамка: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик.
Сепаратор: алуминиумска фолија.
Заптивка: Заптивка на заптивки со висока температура.
Запечатувач: Запечатувач со висока температура.
Препорачан краен пад на притисок: 350 Pa.
Извонредните стаклени влакна гарантираат дека филтерот ја одржува својата ефикасност во текот на целиот свој живот во системот
Минималното растојание на набори може да биде до 3 mm (или 5 mm, 7 mm), може да донесе помал отпор, подолг век на траење
Двојни странични држачи, обезбедуваат соодветна заштита за филтерот
Взаемно вграденото куќиште обезбедува структура на висока јачина
Достапни се кутии без прирабница, единечна прирабница или двојна прирабница
Отпорна на висока температура (до 350ºC)
Сите материјали се изработени во тип отпорен на висока температура, со исклучок на испарлив силициум

модел димензии Медиумска област
(m2)
Номинален проток на воздух
(м3 / ч)
Почетна
Притисок
Капка (Pa)
ШxВxД (мм) стандард Високо
капацитет
стандард Висок капацитет
SF230 × × 230 230 110 0.8 1.4 110
SF320 × × 320 320 220 4.1 6.1 350
SF484 / 10 × × 484 484 220 9.6 14.4 1000
SF484 / 15 × × 726 484 220 14.6 21.9 1500
SF484 / 20 × × 968 484 220 19.5 29.2 2000
SF630 / 05 × × 315 630 220 8.1 12.1 750
SF630 / 10 × × 630 630 220 16.5 24.7 1500
SF630 / 15 × × 945 630 220 24.9 37.3 2200
SF630 / 20 × × 1260 630 220 33.4 50.1 3000
SF610 / 03 × × 305 305 150 2.4 3.6 250
SF610 / 05 × × 305 610 150 5 7.5 500
SF610 / 10 × × 610 610 150 10.2 15.3 1000
SF610 / 15 × × 915 610 150 15.4 23.1 1500
SF610 / 20 × × 1220 610 150 20.6 30.9 2000
SF610 / 05X × × 305 610 292 10.1 15.1 1000
SF610 / 10X × × 610 610 292 20.9 31.3 2000
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Апликација: Заштита на ултра-чисти процеси на високи температури oven како што е прскање со прскање, тунел за стерилизација


Контакт форма