Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Биостатички третирани филтри

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Биостатички третирани филтри

Биостатички третирани филтри

  • https://www.sffiltech.com/img/cylinders_type_molecular_filter.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/18/20180118141331_401.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/18/20180118141559_142.jpg

Молекуларен филтер од цилиндри

спецификација:

Вид: молекуларен филтер за касети
Медиуми: Различни филтрирани медиуми за киселина, алкали, VOC и жива пареа се по избор

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Рамка: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
Материјал за кертриџ: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
Температура : 40ºC максимум при континуирана услуга

Влажност: 〈70% RH
Голем среден капацитет на товарење, обезбедува висока ефикасност и долг век на траење
Проток на воздух низ каналот на колоната рамномерно да се шири, долго време на задржување, низок отпор и висока ефикасност
Цилиндрите можат да се рециклираат
Флексибилност за избор на медиум според различен загадувач
Најдобрата почетна ефикасност би била 99%
Брз дизајн на бајонет, инсталација брза и едноставна

Примена: Молекуларни филтри за повеќето климатизери, широко користени во индустријата за полупроводници, био-фармацевтски производи, генетски инженеринг, прецизни машини, инструменти и музеи.

Контакт форма