Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Биостатички третирани филтри

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Биостатички третирани филтри

Биостатички третирани филтри

  • https://www.sffiltech.com/img/deep_v_type_molecular_filter.png

Молекуларен филтер со длабок V тип

спецификација:
Дебелина наспроти ефикасност наспроти пад на притисок Димензии наспроти проток на воздух
Дебелина Почетна
ефикасност

Притисок
пад (па)
@ 2.5m / s
димензии
(Ш * Н)
Проток на воздух
(м3 / ч)
Инчи (Мм) Тип V Тип А.
Инчи (Мм) @ 2.5m / s
12 292 99% 95% 80 24 * 12 592 * 287 1700

24 * 24 592 * 592 3400

24 * 22 592 * 492 2800


Тип: Молекуларен филтер од типот на кутија „V“
Медиуми: Активен јаглероден медиум / смола за размена на јони
Рамка: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

ype Молекуларен филтер

Заптивната смеса : полиуретан
Температура : 40ºC максимум при континуирана услуга

Предности

Двослоен неткаен со висококвалитетни медиуми внатре, кои се увезуваат од Германија
„V“ структура на банката, може да работи под голем волумен на воздухот
Силна структура, лесна за инсталација и економична
Најдобрата почетна ефикасност би била 99%Примена: Молекуларни филтри за повеќето системи за климатизација, широко користени во индустријата за полупроводници, био-фармацевтски производи, генетски инженеринг, прецизни машини, инструменти и музеи.

Контакт форма