Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер за прав

Почетна » Производи » Филтер за прав

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Плетени филтри кеси и филтрираат Касети

  Опис :Протокот на гас е обратна за да се започне чистење на филтерската кеса. Прстените против колапс се шијат на надворешната страна на торбите во интервали од 3 до 4 стапала за да се спречи тотално пропаѓање на кесите за време на чистењето на обратен воздух. Чајките за филтрирање се чистат една преграда истовремено во режимот надвор од линија.

  Повеќе
 • Обратни воздушни перничиња

  Опис :1. Главни производи: две категории на средна алкална и алкална слободна стаклена влакна крпа за филтрирање (торба).
  2. разни видови: термичка обработка, силиконско масло, графит.
  3. различна дебелина: 0.3-0.5 мм
  4. разни дијаметри

  Повеќе
 • Кеси за филтрирање со пликови

  Опис :Филтри за полиестерски торби Кршењето издолжување е помалку од 20% за ДД и 40% за ЦМД, ниско суво смалување, може да работи добро во 130 г C. материјалот е поевтин од другиот материјал, толку широко се користи во системот за многу вреќи.

  Повеќе
 • Кеса за филтрирање на базалт

  Опис :Големина: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм итн.
  Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодена.

  Повеќе
 • Полиестер торба за филтрирање

  Опис :1. Температура на работа 150 Deg c,
  2. максималниот наплив е 150 deg c.
  3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра хидролиза стабилност
  4. Средна пропустливост на воздухот: 10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O
  5. Тоа е најевтиниот медиум за филтрирање во полето за филтрирање на филтерот за торби. Филтерот за полиестерски торби е најпопуларен во системот за кеси.

  Повеќе
 • Торба со филтри за полипропилен

  Опис :Заврши третман на полипропилен филтер: Песна, календиран, сет на топлина, жица од не'рѓосувачки челик (анти статички)
  Големина на филтската кеса: дијаметар торба со дијаметар должина 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
  Секоја должина е достапна за вреќи за филтрирање.
  Процес на филтер торба Метод: шиење или заварување

  Повеќе
 • Акрилна вреќа за филтрирање

  Опис :Хемиско име со акрилна игла со чувствувана прашина се полиакрилонитрил, користете ја како суровина од иглата, правен систем, а потоа преку специјална водоотпорна обработка акрилна средна температура се добива хидролиза отпорна игла филтер се чувствува. Дише за дишење 14 м3 / м2, мин количина, моментална работна температура: 160, 140 ℃ нормална работа. Игличката се чувствува во ткаењето на акрилната машина бидејќи основната крпа ја зајакнува вертикалната и хоризонталната сила.

  Повеќе
 • Кесичка за филтрирање на Арамид

  Опис :Отпорен на пожар
  Отпорен на висока температура
  Работна температура: 204 степен
  Максимална температура: 240 степени
  Одлична алкална отпорност
  Добра отпорност на киселина
  Добар отпор на органски растворувачи
  Одлична отпорност на абразија
  Добра стабилност на хидролиза

  Повеќе
 • PPS-филтер торба

  Опис :Големина: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
  Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодена.

  Повеќе
 • Филтер торба P84

  Опис :1. Отпорен на пожар
  2. Висока отпорна на температура
  3.Вежба на температура: 240 степени
  4.Макс температура: 260 степен
  Без точка на топење, жолта боја
  Влакната П84 е со структура на пресек (форма на лист), има голема област на филтрација и одлични перформанси на филтрација.

  Повеќе
 • Тефлонска торба за филтрирање

  Опис :Тефлонски игла се чувствува исто така наречена Тефлон, со добри перформанси во температурата од 260 Целзиусови, моменталната температура може да достигне до 280 Целзиусови. Тефлонски е специјален материјал со добра отпорност на алкали и киселини, анти-хидролиза, стабилна физичка димензија, главно се користи во котел за горење јаглен, согорување на отпад, производство на јаглеродно црно, Tio2 производство за третман на издувни гасови или собирање на прашина, како и одредена висока температура или некоја корозивна течна филтрација.

  Повеќе
 • Торба за филтрирање со фиберглас

  Опис :Платно влакно, филтер крпа е направено од предиво од фиберглас, со посебен третман како графит, силикон, ptfe натопи, против третман на киселина и друг хемиски третман. тоа е идеална крпа за филтрирање отпорна на висока температура, вреќичките за филтрирање на стаклени стакло широко се користат во индустриската чиста површина од прашина, куќа од торби, загадување на воздухот и вредно рециклирање на прав, итн.

  Повеќе
 • Вреќа за филтрирање FMS

  Опис :Fms игла удирна со филц, со материјал од фиберглас, заедно со арамид или ппс или која било друга висока температура како предиво од p84 влакна, станува филтер за совршен филтер во филтрацијата на прашина.

  Повеќе
 • Ткаенина од фиберглас

  Опис :Платно влакно, филтер крпа е направено од предиво од фиберглас, со посебен третман како графит, силикон, ptfe натопи, против третман на киселина и друг хемиски третман. тоа е идеална крпа за филтрирање отпорна на висока температура, вреќичките за филтрирање на стаклени стакло широко се користат во индустриската чиста површина од прашина, куќа од торби, загадување на воздухот и вредно рециклирање на прав, итн.

  Повеќе
 • Крпа за филтрирање FMS

  Опис :1. Температура на работа 150 Deg c,
  2. максималниот наплив е 150 deg c.
  3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра хидролиза стабилност
  4. Средна пропустливост на воздухот: 10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O
  5. Тоа е најевтиниот медиум за филтрирање во полето за филтрирање на филтерот за торби. Филтерот за полиестерски торби е најпопуларен во системот за кеси.

  Повеќе
 • Тефлонска крпа за филтрирање

  Опис :Тефлонски игла се чувствува исто така наречена Тефлон, со добри перформанси во температурата од 260 Целзиусови, моменталната температура може да достигне до 280 Целзиусови. Тефлонскиот филтер се чувствува специјален материјал со добра алкална и киселина отпорност, анти-хидролиза, стабилна физичка димензија, така што торбата за филтрирање ptfe главно се користи во котел за горење јаглен, согорување на отпад, производство на јаглеродно црно, производство на Tio2 за третман на издувни гасови или собирање прашина , како и одредена висока температура или некоја корозивна филтрација на течност.

  Повеќе
 • P84 филтер крпа

  Опис :Отпорен на пожар
  Отпорен на висока температура
  Работна температура: 240 степени
  Максимална температура: 260 степени
  Без точка на топење, жолта боја
  Влакната П84 е со структура на пресек (форма на лист), има голема област на филтрација и одлични перформанси на филтрација.
  500гмм P84 игла удирана со перка од вода и масло

  Повеќе
 • Арамид филтер крпа

  Опис :Големина: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
  Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодлива.

  Повеќе
 • ППС филтер крпа

  Опис :Големина: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
  Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодена.

  Повеќе
 • Акрилна крпа за филтрирање

  Опис :Хемиско име со акрилна игла со чувствувана прашина се полиакрилонитрил, користете ја како суровина од иглата, правен систем, а потоа преку специјална водоотпорна обработка акрилна средна температура се добива хидролиза отпорна игла филтер се чувствува. Дише за дишење 14 м3 / м2, мин количина, моментална работна температура: 160, 140 ℃ нормална работа. Игличката се чувствува во ткаењето на акрилната машина бидејќи основната крпа ја зајакнува вертикалната и хоризонталната сила.

  Повеќе
Почетна Претходно 1 2 СледнаПрезиме - Вкупно 25 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 2 20 по страница