Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • филтер за ножење мини-плетен HEAP и ULPA

  Опис :Тип: Филтер за панели со висока ефикасност
  Медиуми: Стаклена хартија хартија
  Рамка: Екструдиран и елоксиран алуминиум (Sharp Edge)
  Сепаратор: Мониста со топли топи
  Заптивната смеса: полиуретан
  Препорачан финален пад на притисок: 300Pa

  Повеќе
 • Гил заптивната смеса за гел за микроелимент, HEAP и ULPA

  Опис :95 плети / стапала, 20% повисоки од нормалниот производ, носат помал отпор и подолг век на траење 95
  Ултра фино стакло хартија, добра стабилност на ефикасност на филтрација
  Совршена структура на формата "V", ефикасно ја намалува отпорноста на системот

  Повеќе
 • Суперхелен хепа филтер

  Опис :Температура: максимум 90ºC при континуирана услуга
  Растојание на леглата: 3 mm, висина на плет: 30 mm, донесе помал отпор и подолг век на траење
  Интегрирана рамка, убава и силна
  Особено погоден за голем проток на воздух и ограничен простор на системот за прочистување

  Повеќе
 • Филтер W тип хепа

  Опис :Растојание на леглата: 3 mm, висина на плет: 27 mm, донесе помал отпор и подолг век на траење
  Инсталирајте ги страничните плочки со држачот, обезбедете соодветна заштита за филтерот
  ABS и металната рамка не е задолжително
  Индивидуално тестирани според EN 1822

  Повеќе
 • Ултра фино стакло хартија, добра стабилност на ефикасност на филтрација

  Опис :Двоен странични држачи, обезбедуваат соодветна заштита за филтерот
  Взаемно вграденото куќиште обезбедува структура на висока јачина
  Не рамни, единечни прирабници или двојни прирабнички кутии се достапни за рамката
  Индивидуално тестирани според EN 1822

  Повеќе
 • Мини-плетен хепа филтер

  Опис :Ултра фино стакло хартија, добра стабилност на ефикасност на филтрација
  Совршена структура на формата "V", ефикасно ја намалува отпорноста на системот
  Лесна, компактна структура
  Држачи за двојни странични држачи
  Индивидуално тестирани според EN 1822

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 6 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница