Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер медиуми

Почетна » Производи » Филтер за прав » Филтер медиуми

Филтер медиуми

  • https://www.sffiltech.com/img/fiberglass_fabric.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116105015_639.jpg

Ткаенина од фиберглас

спецификација:

1. Главни производи: две категории на средна алкална и алкална слободна стаклена влакна крпа за филтрирање (торба).
2. разни видови: термичка обработка, силиконско масло, графит.
3. различна дебелина: 0.3-0.5 мм
4. разни дијаметри

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

 

Платно влакно, филтер крпа е направено од предиво од фиберглас, со посебен третман како графит, силикон, ptfe натопи, против третман на киселина и друг хемиски третман. тоа е идеална крпа за филтрирање отпорна на висока температура, вреќичките за филтрирање на стаклени стакло широко се користат во индустриската чиста површина од прашина, куќа од торби, загадување на воздухот и вредно рециклирање на прав, итн.

Перформанси:
1. добра отпорност на топлина, погодна за долгогодишна употреба под температура под 280 deg.
2. Добра изведба на пилинг за прашина, ниско ниво на моќност за отстранување на пепел.
3. Големината на вреќичките за филтрирање со стаклени стакло е постабилна, без намалување на влакната под висока температура.
4. добра хемиска отпорност: освен силна киселина на хидроелектрична киселина, и силна алкална, таа е постабилна од другите филтрирани медиуми.
5. Ткаенината од фибергласната ткаенина не апсорбира влага и влажност
6. ефикасно филтрирање на вреќата за филтрирање со фиберглас може да биде над 99.5% итн. И да ја фати прашината под PM2.5, можеме да го добиеме 20mg ослободување на воздухот.
7. Висока јачина на фиберглас филт крпа, може да биде повеќе од 3000N / 5 * 20см

Цементната индустрија
Карактер на печка за цемент
Цементната суровина во рерната за распаѓање не е целосно распаѓана во прав caco3
заедно со прашината на CaO при распаѓање на произведената како3
За горење на пулвериран јаглен произведен во процесот на согорување sox nox co co2 и други гасови
Температурата на кин издувува гас од циклонот од повеќе од 320 степени за сушење на гас
Концентрацијата на прашина на големината на честички во прав помалку од 10um изнесува повеќе од 90%
Понекогаш содржината на ко, според секој од согорувањата се менува

Постојат три артикли за избор:
СФФ-001
СФФ-002
СФФ-003

Контакт форма