Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Машина за шиење на филтри за торби

Почетна » Производи » Машина за шиење на филтри за торби

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Машина за правење привремени ленти за филтрирање

  Опис :Модел: Sffiltech-snap band машина
  Дијаметар на снеп лента: 100-200мм
  Ширина на снепче лента: 19,20,25,30,35,40мм, другите големини можат да бидат прилагодени
  Спецификации за навртки: 3мм, полу-шупливи

  Повеќе
 • Машина за премачкување со лепак за торбички за филтер торба без дупка за навој

  Опис :Sffiltech за машина за лепак со торбички за филтрирање
  1.импортиран познат електричен дел
  2. Гарантиран дизајн за да се избегне каква било човечка топлина
  3. Гаранција за 1 година
  4.Перфектен дизајн за машината

  Повеќе
 • Машина за заварување на дното на филтерот со течен филтер во V стил

  Опис :Полиестер филтер торба широко се користи во рудникот, варовник, цемент, железо и челик индустрии, алумина испорака, електролитски алуминиум, обоени метали производство, преработка на дрво, преработка на храна и аптека индустрија.

  Повеќе
 • Автоматска машина за вртење торби за филтрирање на врвот

  Опис :филтер торба машина за вртење на торбички за филтриран филтер торба ППС акрилен филтер се чувствува ппс филтер се чувствува
  Видео : https: //youtu.be/7kIFYou09VA
  2016 машината за вртење торби за филтрирање XNUMX е специјална дизајнирана за вртење на врвот на филтската торба

  Повеќе
 • Топла машина за топење

  Опис :полиестер филтер торба се направени од 100% влакна полиестер, по игла прободен, песна во собата на топлина калдер за суровини полиестер филтер материјал, тогаш полиестер филтер чувствува може да се шијат во полиестер кеси за филтрирање.

  Повеќе
 • Машина за шиење кратка рака

  Опис :1) Машината може да го спречи лизгањето на материјалите и да формира уреден бод.
  2) Тој е опремен со лизгачка навојна навој и вертикална двојна ротирачка кука, која може да формира две паралелни линии на заклучувач.
  3) Оваа машина е електронски контролен мотор. Така може да ја контролира иглата
  секогаш на крпа или под крпа кога машината застанува во текот на шиењето.
  4) Персоналот не треба да го ротира рачното тркало често кога застанува машината, што ја прави работата поудобна.

  Повеќе
 • Машина за сечење за филтер ткаенина

  Опис :машина за сечење
  1.неткана ткаенина / кожа / ткаенина
  2. Висока прецизност за усогласување на работ
  3. добри перформанси
  Добра услуга

  Повеќе
 • Машина за заварување со цевки со филтрирање

  Опис :SFFilter понуди автоматска линија за заварување на цевката за филтрирање, е специјална за цевката со филтерски торбички, има добри перформанси на континуирано производство, висок ефикасен, низок интензитет на работна сила, ниска цена на одржување, што е посебен дизајн за игла-удиран со филтер торба фабрикувани мелници и вреќа со филтриски стакло, ткаени филтер.
  големината на машината: 17м * 1.54м * 1.95м
  тежината на машината: 1300 кг
  брзина на трчање на шиење:> 7m / min

  Повеќе
 • Половина авто-филтер цевка машина за шиење

  Опис :А) Големината на филтските кеси може попрецизно да се контролира.
  Б) Подобрување на ефикасноста на работата и намалување на трошоците за работна сила, голема брзина, целосно автоматско, брзина на заварување 7-12 метар на минута
  В) Прилагодлив држач за клубени, може да има топол филтер торба за топол од 120мм до 300мм.
  Г) Погоден за ткаена ткаена ткаенина од стаклопластика, ние сме најдобрата фабрика која може многу добро да шие ткаени фиберглас ткаенини и неткаени ткаенини во Кина.
  Д) Клучни делови на брендот за линија на цевки SFF: глава за шиење JUKI 1261 (произведено во Јапонија)
  ножеви за сечење (произведени во Тајван), серво мотор (произведени во Тајван), сензор (произведено во САД), инвертер (произведен во Јапонија)

  Повеќе
 • Автоматска машина за шиење цевка за филтрирање

  Опис :SFFiltech филтерот понуден за автоматско филтрирање на цевка за торба за производство на цевки, е специјален за цевката за филтер-торба, има добри перформанси на континуирано производство, висок ефективен, низок интензитет на трудот, ниска цена на одржување, што е специјален дизајн за игла пробиен филтер фабрикувани мелници и ткаени филтер торбички од фиберглас.
  големината на машината: 17м * 1.54м * 1.95м
  тежината на машината: 1300 кг
  брзина на трчање на шиење:> 7m / min

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 11 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница