Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Машина за заварување на цевки со флатер

Почетна » Производи » Машина за шиење на филтри за торби » Машина за заварување на цевки со флатер

Машина за заварување на цевки со флатер

  • https://www.sffiltech.com/img/filter_bag_tube__welding_machine.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/19/20180119140534_300.jpg

Машина за заварување со цевки со филтрирање

спецификација:

Спецификација на линијата за заварување за производство на автоматска цевка со торбички со филтер
Може да ја промени главата за шиење јуки со топла заварувачка глава за возврат за употреба.
А) Големината на филтските кеси може попрецизно да се контролира.
Б) Подобрување на ефикасноста на работата и намалување на трошоците за работна сила, голема брзина, целосно автоматски
В) Прилагодлив држач за клубени, може да заварува торба за филтрирање од 60мм до 100мм.
Г) Може автоматски да ја завари крпната со филтрот.
Д) Навлекувачот го храни материјалот активно за да ја избегне дислокацијата на ткаенината и да го направи отпадот во униформа.
)) Температура и брзина на топло топење, притискањето на влечечот може да се прилагоди одделно.
G) 、 Отстапувањето на жешката температура на топење е во рамките на ± 1 ℃ за да се задржи подобриот квалитет на топење
H) 、 Со увезената електрична печка за греење за да се задржи прецизноста на температурата
I) 、 Со предност за контрола на температурата начин да се избегне често поврзување и исклучување на електрична енергија

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

1) Вовед во автоматска линија за заварување на цевката за торбички филтер
SFFilter понуди автоматска линија за заварување на цевката за филтрирање, е специјална за цевката со филтерски торбички, има добри перформанси на континуирано производство, висок ефикасен, низок интензитет на работна сила, ниска цена на одржување, што е посебен дизајн за игла-удиран со филтер торба фабрикувани мелници и вреќа со филтриски стакло, ткаени филтер.
големината на машината: 17м * 1.54м * 1.95м
тежината на машината: 1300 кг
брзината на трчање за шиење:> 7м / мин
Автоматска линија за заварување на цевката за торби со филтрирање има 5 делови.
а. Автоматски дел за хранење.
б. Автоматски дел за заварување
в. Автоматски дел за чување
г. Автоматски дел за сечење (табела од 9 метри)
ѓ. Оперативна табела
 
3) Употреба на автоматска линија за заварување на цевката за вреќа со филтер
А) Специјална за цевката со торби за филтрирање на прав
Б) Широко се користи за полиестер, ппс, п.п.
4) Предност на линијата за заварување на производството на цевката за автоматско филтрирање
А) Големината на филтските кеси може попрецизно да се контролира.
Б) Подобрување на ефикасноста на работата и намалување на трошоците за работна сила, голема брзина, целосно автоматско, брзина на заварување 7-12 метар на минута
В) Прилагодлив држач за клубени, може да има топол филтер торба за топол од 120мм до 200мм.
Д) Клучни делови на брендот за цевката SFF: сечење ножеви (изработени во Тајван), серво мотор (изработен во Тајван), сензор (изработен во САД), инвертер (изработен во Јапонија)

Контакт форма