Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер медиуми

Почетна » Производи » Филтер за прав » Филтер медиуми

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Ткаенина од фиберглас

  Опис :Платно влакно, филтер крпа е направено од предиво од фиберглас, со посебен третман како графит, силикон, ptfe натопи, против третман на киселина и друг хемиски третман. тоа е идеална крпа за филтрирање отпорна на висока температура, вреќичките за филтрирање на стаклени стакло широко се користат во индустриската чиста површина од прашина, куќа од торби, загадување на воздухот и вредно рециклирање на прав, итн.

  Повеќе
 • Крпа за филтрирање FMS

  Опис :1. Температура на работа 150 Deg c,
  2. максималниот наплив е 150 deg c.
  3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра хидролиза стабилност
  4. Средна пропустливост на воздухот: 10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O
  5. Тоа е најевтиниот медиум за филтрирање во полето за филтрирање на филтерот за торби. Филтерот за полиестерски торби е најпопуларен во системот за кеси.

  Повеќе
 • Тефлонска крпа за филтрирање

  Опис :Тефлонски игла се чувствува исто така наречена Тефлон, со добри перформанси во температурата од 260 Целзиусови, моменталната температура може да достигне до 280 Целзиусови. Тефлонскиот филтер се чувствува специјален материјал со добра алкална и киселина отпорност, анти-хидролиза, стабилна физичка димензија, така што торбата за филтрирање ptfe главно се користи во котел за горење јаглен, согорување на отпад, производство на јаглеродно црно, производство на Tio2 за третман на издувни гасови или собирање прашина , како и одредена висока температура или некоја корозивна филтрација на течност.

  Повеќе
 • P84 филтер крпа

  Опис :Отпорен на пожар
  Отпорен на висока температура
  Работна температура: 240 степени
  Максимална температура: 260 степени
  Без точка на топење, жолта боја
  Влакната П84 е со структура на пресек (форма на лист), има голема област на филтрација и одлични перформанси на филтрација.
  500гмм P84 игла удирана со перка од вода и масло

  Повеќе
 • Арамид филтер крпа

  Опис :Големина: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
  Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодлива.

  Повеќе
 • ППС филтер крпа

  Опис :Големина: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм и др.
  Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодена.

  Повеќе
 • Акрилна крпа за филтрирање

  Опис :Хемиско име со акрилна игла со чувствувана прашина се полиакрилонитрил, користете ја како суровина од иглата, правен систем, а потоа преку специјална водоотпорна обработка акрилна средна температура се добива хидролиза отпорна игла филтер се чувствува. Дише за дишење 14 м3 / м2, мин количина, моментална работна температура: 160, 140 ℃ нормална работа. Игличката се чувствува во ткаењето на акрилната машина бидејќи основната крпа ја зајакнува вертикалната и хоризонталната сила.

  Повеќе
 • ПП филтер крпа

  Опис :полиестер филтер торба се направени од 100% влакна полиестер, по игла прободен, песна во собата на топлина калдер за суровини полиестер филтер материјал, тогаш полиестер филтер чувствува може да се шијат во полиестер кеси за филтрирање.

  Повеќе
 • Крпа за филтрирање

  Опис :Изолиран полиестерски влакно чувствува нормална температура се користи неткаен игла-прободен процес со употреба на влакнести влакна, распространетост на просторот униформа фино ткаенина од влакна, полиестерска основна влакна со производство на предиво од полиестер со игла и се чувствува топло, сигнирано или премачкување на површината, како што се пост- обработка, направете го неговото исклучување на површината е мазно, не е лесно да се блокира од прашина, порозноста на филтерскиот материјал, пропустливоста е добра, користете многу обемна, силна отпорност на хемиска стабилност, не само што може да го филтрира собна температура на гасот и филтрирањето со киселина и алкално корозивен гас, и може да филтрира, филтер за масло, водата е нормална температурна состојба, поделба на цврсто-течности во области како што е идеален материјал за филтрирање.

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 9 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница