Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер чорап

Почетна » Производи » Течен филтрација » Филтер чорап

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Апсорпција на маслото, дезодоризација и филтер торба

  Опис :Карактеристики
  Кеса за филтрирање на апсорпција на масло, дезодоризација и обезбојување
  таква специјална вреќа за филтрирање што се користи во посебна постројка

  Повеќе
 • Касети со филтрирање на најлонски филтри

  Опис :Целосно заварена конструкција за висока ефикасност и филтрирање без бајпас
  Целосно заварена конструкција со прстенот за запечатување торба со филтер Sffiltech обезбедува 100% филтрација без бајпас
  Прстенест заптивка на филтерот Sffiltech, активиран под притисок, обезбедува флексибилен, хемиски отпорен заптивка што се прилагодува на секое куќиште за филтрирање на торбите
  Материјалот е ослободен од силикон и материи што создаваат кратер
  Посебната поставка на топлина и површинската обработка на полирање значително го намалуваат ослободувањето на влакна
  Стабилни и флексибилни заварени споеви што се прилагодуваат на корпата за прицврстување

  Повеќе
 • Мрежа за филтрирање од не'рѓосувачки челик

  Опис :Отпорен на киселина, отпорен на алкали, отпорна на висока температура, силна напнатост и добра изведба на абразија

  Повеќе
 • Ringвонење филтер торба

  Опис :Синт прстенот со материјал од с.С., јаглероден челик и така натаму.
  Предвремениот прстен може да се прилагоди на секое куќиште за филтрирање торби
  Материјалот е ослободен од силикон и материи што создаваат кратер
  Sffiltech филтерот силно препорачува употреба на алатка за вметнување што го олеснува вметнувањето на вреќата на филтерот во куќиштето за филтрирање на торбите и обезбедува правилно усогласување на вреќата за филтрирање во корпата за врзување

  Повеќе
 • Мултифаламен филтер чорап

  Опис :торби за филтрирање со повеќе елементи имаат широк спектар на рејтинг за задржување. Различните материјали опфаќаат многу апликации со тешки хемиски и термички својства. Овие вреќи за филтрирање се дизајнирани за површинска филтрација за да се задржат честичките што се поголеми од соодветната големина на порите.

  Детали за фабриката за филтрирање торби 500 микрони
  500 микрони филтер торба детали за шиење детали

  Повеќе
 • Чорап за филтрирање со монофиламент

  Опис :торбите за филтрирање со монофиламент имаат широк спектар на оценки за задржување. Различните материјали опфаќаат многу апликации со тешки хемиски и термички својства. Овие вреќи за филтрирање се дизајнирани за површинска филтрација за да се задржат честичките што се поголеми од соодветната големина на порите.
  SENTINEL и SNAP-RING-моно-филијални кеси за филтрирање за површинска филтрација

  Повеќе
 • Внатрешен филтер чорап

  Опис :Филтрација на пиво, вино, духови и пијалоци
  Фино отстранување на честички во чистење на делови
  Конечна филтрација на лакови
  Конечна филтрација на оцет
  Активирано отстранување на јаглерод во процесни системи
  Хидраулични масла и мазива

  Повеќе
 • Повеќеслоен чорап со течен филтер

  Опис :Детали за фабриката за филтрирање торби 500 микрони
  500 микрони филтер торба детали за шиење детали

  Област на пакување
  Ние ја тестираме секоја торба за филтрирање од 500 микрони пред пратката

  Повеќе
 • FDA сертифициран PP-чорап за филтрирање

  Опис :Целосно усогласен и одобрен за лекови, храна и пијалоци

  Детали за фабриката за филтрирање торби 500 микрони
  500 микрони филтер торба детали за шиење детали

  Повеќе
 • Двослоен пп чорап за филтрирање

  Опис :Целосно заварена конструкција за висока ефикасност и филтрирање без бајпас
  Целосно заварена конструкција со прстенот за запечатување торба со филтер Sffiltech обезбедува 100% филтрација без бајпас
  Прстенест заптивка на филтерот Sffiltech, активиран под притисок, обезбедува флексибилен, хемиски отпорен заптивка што се прилагодува на секое куќиште за филтрирање на торбите
  Материјалот е ослободен од силиконски и кратерни материи и сертификати за ФДА
  Специјалниот сет на топлина и површинската обработка на полирање значително го намалуваат ослободувањето на влакна и задржуваат одредена микро-стапка

  Повеќе
 • Долг живот филтер чорап

  Опис :Високи перформанси и економични филтер-кеси за апликации со долг живот
  Слоевите со густ материјал од полипропилен филтер помагаат постепено и сигурно да се чистат течностите
  заптивниот прстен обезбедува 100% филтрација без бајпас
  100% чисти полипропиленски влакна без никакви мазива и сертифицирани од FDA
  Материјалот е ослободен од силикон и материи што создаваат кратер

  Повеќе
 • Засилен филтер чорап со еден слој

  Опис :1. Пластичен филм внатре и голем картон надвор
  2. извесно време палети
  3.Ние правиме пакет како услов на клиентот
  4.Ние сме сигурни дека нашиот пакет добро ја заштити стоката.
  5.инуално нашите производи по морски пат, ако се мали нарачки, ние исто така можеме да избереме авион или Али експрес или Fedex UPS DHL и така натаму
  6.Ние можеме да понудиме ОЕМ етикета во ткаени торба ако количината е голема
  7. Имаме свој испраќач, но ако имате, ние исто така можеме да го искористиме и вашиот шпедитер за да ја испратиме торбата со филтер за прашина во прав

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 12 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница