Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Домување филтер за торби

Почетна » Производи » Течен филтрација » Домување филтер за торби

Домување филтер за торби

  • https://www.sffiltech.com/img/flowline_bag_filter_housing.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116143429_154.jpg

Дом за филтрирање на вреќи со проток

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Куќиште на филтер за торба на страничен проток
Куќиште на филтер со единечна вреќа на страничен влез ДС серија

DS отворен капак DS2 # DS1 # (тип на ранец) DS1 # DS горен и долен капак

Страничниот проток нуди најисплатливо решение за потребите на куќиштето за филтрирање со единечна кеса. Неговиот уникатен дизајн со едно парче каросерија го елиминира традиционалното заварување на страничното капаче на телото до дното и обезбедува безбеден внатрешен заптив за без операција за оперативен интегритет. Страничниот тек е достапен со новата опција за безбедност додаток на заштитната заштита на Доктоп.

Куќиште на филтер со една вдлабнатина на капакот на ДС серијата е едно куќиште на филтерот за вреќи со оптимална форма на структура, прекрасен ефект на запечатување, погоден за филтрирање со голема прецизност, структура со висока јачина, поголема безбедност, исклучително издржлива.

Суптилен дизајн на апсолутно запечатување, кој е погоден за филтрирање со висока прецизност;
Запечатувањето на школка и запечатувањето на торбите може да се завршат истовремено, поедноставувајќи ја работата;
Прецизно фрлање на конкавна структура на капакот, меко одвојување, оптимизација на формирањето на филтерската торта;
Дизајн на цевки за течности, мала загуба на притисок;
Опремен со стандардна прирабница, висока јачина, безбедност и сигурност;
Дизајнот на брзо отворање, одвртете ја навртката што може да го отвори капакот, удобно одржување;
Дизајн за подобрување на седиштето за оревско оревче, не е лесно да се свитка деформацијата и може долгорочно да носи притисок од 1.0MPa;    
Користење на високо квалитетен материјал од не'рѓосувачки челик 304, 316L;
Ниска висина на работа, лесна за свиткување торба за монтирање на раката;
Одличен квалитет на заварување, безбеден и сигурен;
Волуменот е помал од оној на страничниот филтер за влез со иста површина, со што се намалува отпадот на материјалот;
По отворањето на капакот, деколтето на вреќата на филтерот покажува преостанато ниво на течност, погодно за безбедно извлекување и погодно за корозија, висока температура и течност со висок вискозитет;
Три вида на увоз и извоз ориентирана дистрибуција, погодни за дизајн и инсталација;
Болт и навртка од не'рѓосувачки челик, отпорен на корозија, издржлив;
Држач од не'рѓосувачки челик, прилагодлива висина, погоден за инсталација и прицврстување;
Надворешна површина за обработка на песок, лесно чистење, убава и дарежлива.

Имаме многу куќиште за филтрирање на вреќи 304/316 течност, секоја од нив измачуваме мали детали за да ја подобриме контролата на квалитетот.
Апликација:
Боја, пиво, растително масло, лекови, козметика, хемикалии, нафтени производи, текстилни хемикалии, фотографски хемикалии, раствор на галванизација, млеко, минерална вода, врел растворувач, латекс, индустриска вода, сируп, смола, мастило за печатење, индустриски отпаден вода, сок , масло за јадење, восоци.
Работен принцип
Куќиштето на филтерот за не'рѓосувачки челик серија Sffiltech е еден вид нова структура, мал обем, едноставна и флексибилна работа, заштеда на енергија, висока ефикасност, затворено работење и силна повеќенаменска опрема за филтрирање со силна прилагодливост.
Куќиште за филтрирање на нерѓосувачки челик од сериите Sffiltech: поедноставен цилиндер за филтрирање, главата на филтерот и структура за брзо отворање, вреќата за филтрирање од не'рѓосувачки челик ги засилуваат нето главните компоненти.
Филтерот е уред за филтрирање на притисок, течноста од филтер-школката покрај влезот во вреќата за цевки и уредот во зајакнување на мрежата, течна инфилтрација има потреба од степен на финост на торбата што може да се квалификува самата кесичка за филтрирање е нечистотија честичките се фаќаат торба за филтрирање. Замената на вреќата за филтрирање е многу удобна, без основна потрошувачка на материјал за филтрирање.

Зошто да не изберете


за нас
1, најголем и најстар снабдувач на куќишта за филтрирање торби во Кина
2. Речиси сите делови направени од наше самите
3.Од 1996 година фабрика и извоз од 2006 година
4.Ние не сме само снабдувач, туку и еден центар за информации за целата индустрија за филтрирање
Опрема и технологија
2, Нашите секој дел се добро тестирани и контролирани
Посакуваме вашето доаѓање да биде тука за да се провери
Сервис
3, Повеќе од 10 искуства за извоз
Имаме многу агенти во светот.
1. Извезувавме од 2006 година, повеќе од 10 искуства за извоз на пазарот, затоа добро знаеме за состојбата во работењето во странство
2.Ние сме фабрички:
1.1 Нашата фабрика започна од 1996 година, првиот број на броеви во бизнисот со филтрирање, така што нашиот техничар повеќе
од 14 искуства, многу добро ја знаеме работната состојба во торбата и можеме да ви понудиме наши чесни
сугестија.
1.2 Нашиот техничар за куќиште за филтрирање торби 304/316 течен техничар има повеќе од 15 години искуство.
1.3 Нашиот техничар за изработка на течни филтри за вреќи 304/316 има повеќе од 16 години искуство.
1.4 Ние добро го познаваме пазарот за филтрирање на кина, нашите производи се насекаде каде и да се наоѓаат во куќата на кесички од Кина,
така можеме да ви понудиме наше најдобро решение за филтрирање торби, што може да ве натера да ме спасите и да добиете подобра функција за филтрирање.
1.5 Се фокусираме на висококвалитетното куќиште со филтриски торби.Со сите потребни машини во една фабрика.
1.6 Ние ги тестираме сите делови еден по еден пред пратката со високо-технолошка опрема
1.7 Имаме силна услуга по продажбата, тим за услуга најдобра услуга за вас.
1.8 Ние прифаќаме какви било нарачки за количина за подобра услуга на нашите клиенти.
1.9 Нашата фабрика е локално лице, така што нашите производи се стабилни
2.0 Имаме мостра за акции за следната нарачка, така што можете да ги добиете вашите податоци во секое време кога ќе дојдете кај нас за следната нарачка.
3.Low MOQ: нашата фабрика има многу куќишта за филтрирање торби, така што можеме да направиме каква било количина
нарачате за вас.
4. Ниска цена: Ние се обидуваме се потрудиме да се осигураме дека нашата цена е најниска каде било, најниска фабрика за вас подобро
се справи скоро секој пат. Горди сме да ви помогнеме да заштедите пари на производите што ги сакате.
5. Добар квалитет и сертификација го поминавме FDA, MSDS, ISO9001 и други тестови.


Контакт форма