Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Машина за заварување на цевки со флатер

Почетна » Производи » Машина за шиење на филтри за торби » Машина за заварување на цевки со флатер

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Машина за заварување со цевки со филтрирање

  Опис :SFFilter понуди автоматска линија за заварување на цевката за филтрирање, е специјална за цевката со филтерски торбички, има добри перформанси на континуирано производство, висок ефикасен, низок интензитет на работна сила, ниска цена на одржување, што е посебен дизајн за игла-удиран со филтер торба фабрикувани мелници и вреќа со филтриски стакло, ткаени филтер.
  големината на машината: 17м * 1.54м * 1.95м
  тежината на машината: 1300 кг
  брзина на трчање на шиење:> 7m / min

  Повеќе
Почетна Претходно 1 Следна Презиме - Вкупно 1 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 1 20 по страница