Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Торба за филтрирање

Почетна » Производи » Филтер за прав » Торба за филтрирање

Торба за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/upfile/2017/12/29/20171229111905_299.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2017/12/29/20171229111922_104.jpg

Вреќа за филтрирање FMS

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

 

материјал:
Fms игла удирна со филц, со материјал од фиберглас, заедно со арамид или ппс или која било друга висока температура како предиво од p84 влакна, станува филтер за совршен филтер во филтрацијата на прашина.
Тежината на филтерот за медиуми е: 850gsm, 900gsm, 1000gsm
Филтерот FMS почувствува заедничка завршница Третман: Песна, календиран, сет на топлина, третман на тефлон.
 
Дијаметарот на големината на филтската кеса: дијаметар 100мм, 125мм, 130мм, 150мм, 180мм, 250мм итн.
Секоја должина е достапна. Посебна големина е прилагодена.
Метод на постапка: шиење

предности:
Чувствуваната цена на иглата за смс во смс е конкурентна
Медиумите за филтрирање FMS можат да бидат отпорни на висока температура
Исто така, со голема јачина
Добар во анти-киселина и алкал
антиабразија
анти-кршење
лесно одземање
доказ за вода и масло
 
Торба за филтрирање на прашина:
Бидејќи секој филтер има свои карактеристики и параметри,
кога избравме филтер материјал за кеси за филтрирање прашина,
мора да ги знаеме следниве параметри: температура, влажна,
дијаметар на прашина, хемиски својства на гас, абразивни за прав, механички параметри на филтерот.
Општо, торбите за филтрирање на прашина SFF се користат во филтрирање на индустриски отпадни гасови, корисна прашина, филтри за гас со висока температура.
Фабриката за филтрирање торби за Шангај ви нуди добро решение според карактеристиките на прашина, помагајќи да изберете добар материјал за филтрирање за да постигнете најдобри ефективни филтрирање.


Контакт форма