Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

  • https://www.sffiltech.com/img/gel_sealant_mini_pleated_heap_and_ulpa_filter.jpg

Гил заптивната смеса за гел за микроелимент, HEAP и ULPA

спецификација:

Вид: Високо ефикасен филтер за панели (Гел-заптивка
Медиуми: Стаклена хартија хартија
Рамка: Екструдиран и анодизиран алуминиум
Сепаратор: Лепак за топење
Заптивната смеса: полиуретан
Препорачан финален пад на притисок: 300Pa
Температура: максимум 90ºC при континуирана услуга
Дебелина наспроти ефикасност vs пад на Pressrue
Дебелина Пад на притисок (Pa
@ 0.45m / s    
(Инчи) (мм) H13 H14 U15 U16
22/3 69 105 110 120 140
31/2 90 75 80 90 110
41/3 110 60 65 70 85

Модел именуван правило
(H13-U16)

Ш (mm) H (mm)
69 / 90 / 110mm
CFCL-U16- □ × □ -69 10-11 / XNUMX

горе страна долу страна
штитник за лице заптивка
                        
никој никој
долу страна нагоре страна
штитник за лице заптивка

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Апликација: Како последен филтер за индустриска чиста просторија, како што се куќиштето на филтерот ХЕПА, FFU, работна маса за ламинарен проток, опрема за чистење на воздухот итн.
                            
95 плети / стапала, 20% повисоки од нормалниот производ, носат помал отпор и подолг век на траење 95
Ултра фино стакло хартија, добра стабилност на ефикасност на филтрација
Совршена структура на формата "V", ефикасно ја намалува отпорноста на системот
Лесна, компактна структура
Држачи за двојни странични држачи
Син уретански гел со висок квалитет, произведен во САД

Индивидуално тестирани според EN 1822
Димензии наспроти проток на воздух

Димензии (ШxВ)

Проток на воздух (m3/ ч

(Инчи)

(Мм)

@ 0.45m / s

 

 

 

20 × 20

484 × 484

380

24 × 12

610 × 305

300

 

 

 

24 × 24

610 × 610

600

 

 

 

25 × 25

630 × 630

643

 

 

 

30 × 24

762 × 610

750

30 × 30

762 × 762

940

36 × 24

915 × 610

900

 

 

 

36 × 30

915 × 762

1130

36 × 36

915 × 915

1350

48 × 24

1210 × 610

1200

48 × 30

1210 × 762

1500

 

 

 

48 × 36

1210 × 915

1800

 

 

 

48 × 48

1210 × 1210

2400

Белешка drop Пад на притисок +/- 15% Достапни непарни големини

Контакт форма