Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Касета за филтрирање

Почетна » Производи » Течен филтрација » Касета за филтрирање

Касета за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/glass_fiber_filter_cartridges.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/17/20180117155519_279.jpg

Касети за филтрирање на стаклени влакна

спецификација:

Цели филтер-кертриџ за флуорополимер за оксидирана вода во флаширана вода

Материјали за градба

Филтер медиуми

Хидрофилна тефлорија

Јадрото, кафез

PVDF

Крајни капи

PVDF

О-прстени / заптивка

Витон / ТЕВ

Технологија на запечатување

Термичко врзување, без лепила

димензии

дијаметар

Φ 68 (2.67 инчи)

Должина (во

5, 10, 20, 30, 40

Област за филтрирање

≥ 6.4 стапки2/10 инчи (≥ 0.60 м2/ 250 мм)

Големина на порите, μm

0.1, 0.22, 0.45, 1.0

Максимална работна температура

<95 ℃(203℉)

Максимален напреден диференцијален притисок

4.2 бар @ 23 ℃ .60.9 73.4 psi @ XNUMX ℉)

0.6 бар @ 95 ℃ .8.7 203 psi @ XNUMX ℉)

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Сите касети за филтрирање со флуорополимер се изработени од хидрофилна PTFE мембрана и компоненти PVDF, кои нудат високи влезови, високи стапки на проток и долг работен век. Поради нивните карактеристики на супериорна хемиска компатибилност и отпорност на оксидација, тие се идеални за примена на оксидирана филтрација на вода во индустријата за флаширана вода.

Квалитет
● Касети произведени во контролирано опкружување
● произведен според сертифициран ISO9001 систем за управување со квалитет

Подредување информации
Цели филтер-кертриџ за флуорополимер за оксидирана вода во флаширана вода

Карактеристики и предности
● Тефлонска мембрана со структура PVDF
● Ниска способност за адсорпција
● Широка хемиска компатибилност
● Добра отпорност на висока температура и оксидација

Контакт форма