Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Пред-филтрирање филтер за воздух

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Пред-филтрирање филтер за воздух

Пред-филтрирање филтер за воздух

  • https://www.sffiltech.com/img/glass_filter_media.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/18/20180118091646_693.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/18/20180118091653_331.jpg

Медија медиуми за стакло

спецификација:

Медиуми: Стаклени влакна.
Препорачан финален пад на притисок: 150Pa

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Медија ролните може да се користат како предфилтри на подлогата во единиците за ракување со воздухот, но исто така и како филтри во бојата bo
Ролните за медиуми се користат за да се сечат влошките, кои се движат од малите филтриски влошки што се користат во правосмукалките, до големи димензии што се користат во апликациите за штанд со боја за да се обезбедат совршени резултати на сликање.
ucfresh доставува ролни на медиуми во различни ширини, дебелини и класи на филтрирање за да одговараат на повеќето апликации. Клиентите исто така можат да избираат помеѓу синтетички медиуми или стакло влакна со повисоки перформанси.
ucfresh исто така може да испорача пред-исечени влошки по мерка за да одговараат на специфични апликации и потреби.
други и слични апликации. Медиумските ролни се продаваат во филтер-класи G3 до F5.

предност:
1. Постојано влакно стаклени влакна, смола врзани едни со други, структурата е униформа, еластична. Одлични перформанси за филтрирање на загадување на течности во воздухот
2. Од возводно кон низводно density густината на влакната се смени од лабава во компактна, така што ќе се добие целосна колекција на честички во длабочина
3. Отпорна на висока температура (до 150 ° C)
4. Влажност на воздухот : 100% RH

Дебелина наспроти ефикасност vs пад на Pressrue

модел

Димензии (ролни)

Дебелина

Класификација на филтри

Пад на притисок (Pa

Ш × Л (м)

T (mm)

EN779 : 2012 година

@ 1.5m / s

@ 2m / s

@ 2.5m / s

 

UC30

2.0 × 20

30

G2

20

40

70

UC50

2.0 × 20

50

G3

30

55

85

UC100

2.0 × 20

100

G4

40

70

100

 

 

 

 

 

 

 


Медиуми: Стаклени влакна.
Препорачан финален пад на притисок: 150Pa

Контакт форма