Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Пред-филтрирање филтер за воздух

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Пред-филтрирање филтер за воздух

Пред-филтрирање филтер за воздух

  • https://www.sffiltech.com/img/high_efficiency_synthetic_filter_media.jpg

Медиуми со синтетички филтер со висока ефикасност

спецификација:

Медиуми: полиестерско влакно
Препорачан финален пад на притисок: 250Pa
Температура: максимум 100ºC при континуирана услуга

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Синтетички влакна Ролс , Класа G2 до G4

предност:
Ново супер фино полиестерско влакно
Густината на влакната се крева од горе кон долу, што го прави длабокото држење да се случи.
влакна што содржат отпорен на пламен состав.
Обработка на топло топење на површината од долна страна, ослободување на влакна.

Дебелина наспроти ефикасност наспроти пад на притисокот

Примена: Како пред-филтер во климатизација, свеж воздух и рециклирање на воздухот

Контакт форма