Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Специјален филтер за апликација

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Специјален филтер за апликација

Специјален филтер за апликација

  • https://www.sffiltech.com/img/high_temperature_panel_filter.jpg

Филтер за панели со висока температура

спецификација:

Тип: Тригиден филтер со плисирана кутија
Медиуми: хартија од стаклени влакна
Рамка: галванизиран челик / не'рѓосувачки челик
Сепаратор: Алуминиумска фолија / Хартиена фолија
Препорачан краен пад на притисок: 500Pa : 500Pa
Температура: максимум 90ºC при континуирана услуга

модел

димензии

медиумите
Површина (м2)

Номинален проток на воздух (m3 / h)

Почетна
Пад на притисок (Pa)

 

 

 

 

Ш × H × Д
(Мм)

стандард

Високо
капацитет

стандард

Високо
капацитет

F8

H10

H13

 

HTH230

× × 230 230 110

0.8

1.4

110

180

≤85

≤175

≤235

HTH320

× × 320 320 220

4.1

6.1

350

525

 

 

 

HTH484 / 10

× × 484 484 220

9.6

14.4

1000

1500

 

 

 

HTH484 / 15

× × 726 484 220

14.6

21.9

1500

2250

 

 

 

HTH484 / 20

× × 968 484 220

19.5

29.2

2000

3000

 

 

 

HTH630 / 05

× × 315 630 220

8.1

12.1

750

1200

 

 

 

HTH630 / 10

× × 630 630 220

16.5

24.7

1500

2250

 

 

 

HTH630 / 15

× × 945 630 220

24.9

37.3

2200

3300

 

 

 

HTH630 / 20

× × 1260 630 220

33.4

50.1

3000

4500

 

 

 

HTH610 / 03

× × 305 305 150

2.4

3.6

250

375

 

 

 

HTH610 / 05

× × 305 610 150

5

7.5

500

750

 

 

 

HTH610 / 10

× × 610 610 150

10.2

15.3

1000

1500

 

 

 

HTH610 / 15

× × 915 610 150

15.4

23.1

1500

2250

 

 

 

HTH610 / 20

× × 1220 610 150

20.6

30.9

2000

3000

 

 

 

HTH610 / 05X

× × 305 610 292

10.1

15.1

1000

1500

 

 

 

HTH610 / 10X

× × 610 610 292

20.9

31.3

2000

3000

 

 

 


Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Ултра фино стакло хартија , обезбедува филтер да ја задржи својата добра ефикасност во текот на работниот век
Оддалеченоста на подножјето може да биде до 3 mm (или 5 mm, 7 mm), да се постигне помал отпор, подолг век на траење
Двоен странични држачи, обезбедуваат соодветна заштита за филтерот
Взаемно вграденото куќиште обезбедува структура на висока јачина
Не рамни, единечни прирабници или двојни прирабнички кутии се достапни за рамката
Индивидуално тестирани според EN 1822

Дебелина наспроти ефикасност наспроти пад на притисокот

Дебелина

Плетенка

Пад на притисок (Pa

 

@ 0.8m / s

 

 

 

 

 

 

(Инчи)

(Мм)

(Мм)

E11

E12

H13

H14

 

 

3

165

185

200

215

6

150

5

180

205

220

235

 

 

7

200

225

250

260

 

 

3

150

165

180

195

9

220

5

160

185

200

210

 

 

7

180

200

225

235

 

 

3

130

150

165

180

12

292

5

140

160

175

190

 

 

7

160

180

195

210


Димензии наспроти проток на воздух

Димензии (Ш x Ш)

Проток на воздух (m3/ ч

(Инчи)

(Мм)

1.5m / и

2m / и

2.5m / и

24 × 12

610 × 305

1000

1340

1675

24 × 24

610 × 610

2000

2680

3350

24 × 12

595 × 287

920

1230

1540

 

 

 

 

 

24 × 24

595 × 595

1900

2535

3170


Белешка drop Пад на притисок +/- 15% Достапни непарни големини

Примена: Како последен филтер за индустриска чиста просторија, делот каде што е потребна поголема брзина на ветерот

Контакт форма