Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Платно за маски за лице

Почетна » Производи » Материјал за маска за лице » Платно за маски за лице

Платно за маски за лице

  • https://www.sffiltech.com/img/hot_air_cotton_cloth_es_for_medical_face_mask.jpg

Платно топло воздушно тло ES за медицинска маска за лице

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Памук со топол воздух

составот

100% ES + PP влакна

Процесот на

Игла удрена, Spunbond, Spunlace, термички врзани (топол воздух преку)

Боја

Бела

Тежина

50гсм или прилагодено

Ширина

260мм или прилагодено

Должина на

50м, 100м, 150м, 200м или прилагодено

функција

Својство на филтрација, заштитен имот, изолација на топлина, апсорпција на масло

Карактеристика на неткаен материјал

1. Еко-пријателски, отвратителен од вода

2. Може да има анти-УВ (1% -5%), анти-бактерии, анти-статички, пламен 3. заостанувачка функција по барање

4. Отпорен на солзи, отпорен на смалување

5. Силна јачина и издолжување, мека, нетоксична

6. Одлично својство на воздух низ

функција

1.Нед, дупнат-меки 2.Не е безопасен за човечкото тело, униформа дебелина 3.Со добра цврстина и ултра-мала отпорност на ветер, бидете сигурни дека за повеќе видови на филтер-материјал.

Предности

1. Високо ефективна, висока пенетрација, мала отпорност на ветер. 2. Високо пингвирање, добра еластичност, мек допир, силна топлина и пропустливост на воздухот. 3. Висока цврстина на истегнување, композитните материјали имаат висока отпорност на истегнување на фрактура, отпорност на солза и отпорност на рафал.

Дијаграм на структурата за маска за лице

Медицинска маска од 5Пл N95

слој

материјал

Тежина

Ширина

Боја

1st

Вртете ја врската неткаена ткаенина

50g

260mm

Бела

2nd

Памук со топол воздух

50g

260mm

Бела

3rd

Топете крпа од ткаенина

25g

260mm

Бела

4th

Топете крпа од ткаенина

25g

260mm

Бела

5th

Вртете ја врската неткаена ткаенина

25g

260mm

Бела

 

Медицинска маска од 4Пл N95

слој

материјал

Тежина

Ширина

Боја

1st

Вртете ја врската неткаена ткаенина

50g

260mm

Бела

2nd

Памук со топол воздух

50g

260mm

Бела

3rd

Топете крпа од ткаенина

50g

260mm

Бела

4th

Вртете ја врската неткаена ткаенина

25g

260mm

Бела

 

Медицинска маска од 5Пл N95

слој

материјал

Тежина

Ширина

Боја

1st

Вртете ја врската неткаена ткаенина

25g

175mm

Сина Бела

2nd

Топете крпа од ткаенина

25g

175mm

Бела

3rd

Вртете ја врската неткаена ткаенина

25g

195mm

Бела

Контакт форма