Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Топла машина за топење

Почетна » Производи » Машина за шиење на филтри за торби » Топла машина за топење

Топла машина за топење

  • https://www.sffiltech.com/img/hot_melting_machine.jpg

Топла машина за топење

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Материјал
полиестер филтер торба се направени од 100% влакна полиестер, по игла прободен, песна во собата на топлина калдер за суровини полиестер филтер материјал, тогаш полиестер филтер чувствува може да се шијат во полиестер кеси за филтрирање.

предност:
Филтри за полиестерски торби Кршењето издолжување е помалку од 20% за ДД и 40% за ЦМД, ниско суво смалување, може да работи добро во 130 г C. материјалот е поевтин од другиот материјал, толку широко се користи во системот за многу вреќи.

Технички податоци

Shanghai Filterbag Factory Co., Ltd                                                                                                                 www.sffiltech.com  

500гсм полиестерска игла со удари со боцкање + отвратителен од вода и масло  

изградба

Игла се чувствува

Состав на влакна

Полиестер

Скрипна композиција

Полиестер

Почувствувајте ја телесната тежина

500g / m2(± 5%)

Дебелина

1.8-1.9mm

Средна воздушна пропустливост

10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O

Breaking Strength-MD (искриват)

900 N / 5cm

Кршење на јачината - CMD (weft

1300 Н / 5см      

Кршење на издолжување (N / 5см) -MD (искривување)

20%

Кршење на издолжување (N / 5cm) -CMD (weft

40%

Суво собирање MD (130 ℃ искриват

< 1.5%       

Суво намалување CMD (130 ℃ ткаенина

< 1.5%      

Работни температури

<130 степени Ц.

Препорачано максимално континуирано

130 степени Ц.   

Препорачана максимална пренапони

150 степени Ц.      

Заврши

Гарнитура поставена, песна, календирана W / O Отвратителна

1. Температура на работа 150 Deg c,
2. максималниот наплив е 150 deg c.
3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра стабилност на хидролиза
4. Средна пропустливост на воздухот: 10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O
5. Тоа е најевтиниот медиум за филтрирање во полето за филтрирање на филтерот за торби. Филтерот за полиестерски торби е најпопуларен во системот за торбички.                    
Достапна Заврши: песна, календар, тестирање на топлина тефлонска мембрана, W / O, анти-статички третман.

Полиестер филтер торба широко се користи во рудникот, варовник, цемент, железо и челик индустрии, алумина испорака, електролитски алуминиум, обоени метали производство, преработка на дрво, преработка на храна и аптека индустрија.

Контакт форма