Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

  • https://www.sffiltech.com/img/knife_mini_pleated_heap_and_ulpa_filter.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/18/20180118161305_382.jpg

филтер за ножење мини-плетен HEAP и ULPA

спецификација:

Тип: Филтер за панели со висока ефикасност
Медиуми: Стаклена хартија хартија
Рамка: Екструдиран и елоксиран алуминиум (Sharp Edge)
Сепаратор: Мониста со топли топи
Заптивната смеса: полиуретан
Препорачан финален пад на притисок: 300Pa

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Апликација: Станете финален филтер кога соработувате со гелови за гелови или keel или FFU

Температура: максимум 90ºC при континуирана услуга
Различен филтер со дебелина во различно ниво на ефикасност на филтрација, кривини на врски на почетна отпорност и брзина на проток на воздух.

Апликација: Станете финален филтер кога соработувате со гелови за гелови или keel или FFU

Контакт форма