Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Опрема за филтрирање

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Опрема за филтрирање

Опрема за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/laminar_flow_system_hang_from_ceiling.jpg

Ламинарен систем на проток виси од таванот

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Медиуми: Комерцијален спој на памук и синтетички влакна во униформа подвижна прекривка за медиуми.
Препорачан краен пад на притисок: 1.0 "wg кога се работи на 500 вртежи во минута. Дизајнот на системот може да диктира алтернативна точка на промена.
Температура: Максимална континуирана работна температура од 200 ° F (93 ° C).

Контакт форма