Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Течен филтрација

Почетна » Производи » Течен филтрација

Производи

Контактирајте нѐ

 • Тел: 0086 21 54715167 /
          0086 18501617016
 • Е-пошта: info@sffiltech.com
 • Факс: 021 33321505
 • Адреса: Соба Бр.5004, Северно-булинг, зграда на Нова Кангиан Техника, Бр.951 Jianchuan Road, Minhang Disctrict, Шангај Кина
 • Елемент на преклопен филтер за стерилизација на полиетерсулфон со низок дифузен проток

  Опис :Филтерскиот елемент е подобрен нов филтер за течна стерилизација. Неговото ниско ниво на дифузија на проток обезбедува ефект на стерилизација. Секој елемент на филтерот го поминува фабричкиот тест за интегритет, што може да обезбеди интегритет и ефект на стерилизација на елементот на филтерот.

  Повеќе
 • Касета со филтер за превиткување со висок проток

  Опис :Големиот проток елемент на филтерот што се преклопува прифаќа структура со голем дијаметар од 6.5 "и форма на набори, која има исклучително висока површина на филтрација и капацитет на загадување. Може да се користи за различни барања за проток и може значително да го намали бројот на филтер елементи и да ја намали големината на обвивката Може да направи системот за филтрирање да има мал простор за зафаќање и голем проток на филтрација. Широк спектар на хемиски апликации може да се примени на различни полиња.

  Повеќе
 • Апсорпција на маслото, дезодоризација и филтер торба

  Опис :Карактеристики
  Кеса за филтрирање на апсорпција на масло, дезодоризација и обезбојување
  таква специјална вреќа за филтрирање што се користи во посебна постројка

  Повеќе
 • Автоматски систем за куќиште на филтрирање за миење на грбот серија DFX серија

  Опис :DKD е водечки светски производител на филтер за самочистење, има целосна серија на производи за чистење на филтер за чистење од типот на стругалки, три под-серии, применливи во различни прилики, за целосно исполнување на индустриските клиенти со различни механички побарувања за филтрирање на самочистење.

  Повеќе
 • Автоматски систем за куќиште на филтри за миење назад DFM DFG серија

  Опис :Течноста тече од влезот, внатрешниот спирален флексибилен стругалка 100% прикачен на површината на елементот на филтерот, течноста тече од внатрешната површина на филтерскиот елемент кон надвор, а нечистотиите ќе бидат заробени во внатрешната површина и течноста ќе излегува од излезот; како одминува времето, нечистотиите постепено се зголемуваат, а диференцијалниот притисок се зголемува, што треба да го чисти елементот на филтерот според диференцијалниот притисок или редовно.

  Повеќе
 • Автоматски систем за куќиште на филтрирање за миење на грбот BCMseries

  Опис :BCM целосното автоматско куќиште за филтрирање за миење назад е погодно за филтрирање на нечистотија на честички од течност со ниска вискозност на течност за ниска вискозност.
  BCM целосното автоматско куќиште за филтрирање за миење назад е механички и електрични производи, со предности на разумен дизајн, висока ефикасност на филтрација, ниски трошоци за работа, континуирано филтрирање во процесот на миење на миење на грбот, итн., Кој е широко користен во металургијата, хемиската, електричната енергија и сл. вода за вбризгување на нафта, баласт вода, третман на вода во согласност со околината, итн.

  Повеќе
 • ПП плетени касети за филтрирање

  Опис :Касетите за филтрирање LPPF се изработени од повеќеслоен полипропилен, со високи стапки на проток, широка хемиска компатибилност и висок капацитет за задржување на нечистотии. Овие филтри се идеални за отстранување на честички и колоидни загадувачи во филтрацијата на вакцините.

  Повеќе
 • Активирани касети за филтрирање на јаглеродни влакна

  Опис :Касетите за филтрирање LFC се произведуваат од активни компоненти на јаглеродни влакна и полипропилен, изработени за деколоризација, дезодоризација и несакана адсорпција, особено за оксидирачки супстанции и отстранување на органски нечистотии во индустријата за флаширана вода. Тие можат да обезбедат високи стапки на проток при падови на низок притисок, да се ослободат нетоксични материи и погодност за употреба. Покрај тоа, тие се економична алтернатива на гранулирани активни јаглеродни касети.

  Повеќе
 • Касети за филтрирање на стаклени влакна

  Опис :Сите касети за филтрирање со флуорополимер се изработени од хидрофилна PTFE мембрана и компоненти PVDF, кои нудат високи влезови, високи стапки на проток и долг работен век. Поради нивните карактеристики на супериорна хемиска компатибилност и отпорност на оксидација, тие се идеални за примена на оксидирана филтрација на вода во индустријата за флаширана вода.

  Повеќе
 • Мембрански касети за филтрирање ptfe

  Опис :Касетите со филтер LPTA се карактеризираат со трајно хидрофобна тефлонска мембрана, специјално дизајнирана за стерилно вентилирање и примена на гас во производство на вакцини. Тие се тестираат за интегритет, нудејќи највисока безбедност во процесот, високи протоци, екстремна влажност и строги редови во стерилизација на пареа. Овие филтри можат да бидат стерилизирани со пареа повеќе пати за долг работен век.

  Повеќе
 • Мембрански касети за филтрирање PVDF

  Опис :Касетите за филтрирање LPSL се специјално дизајнирани за стерилизирање на филтрацијата на фракционата плазма. Тие се карактеризираат со екстремно ниски екстрактибилиси со не повеќе од 10mg / 10 ”, подолг работен век на траење со 40 циклуси на SIP. Овие филтри можат моќно да обезбедат квалитетен финален производ.

  Повеќе
 • Мембрани касети за филтрирање MCE

  Опис :Касетите со филтри за LPM се карактеризираат со високо-перформанси, хидрофилна мешавина на естери на целулоза, кои нудат високи стапки на проток, мала адсорпција на протеини и супериорна микробиолошка безбедност. Овие филтри се дизајнирани да ги намалат трошоците и се особено погодни за префилтрација на вакцините.

  Повеќе
 • Касети со филтрирање на најлонски филтри

  Опис :Целосно заварена конструкција за висока ефикасност и филтрирање без бајпас
  Целосно заварена конструкција со прстенот за запечатување торба со филтер Sffiltech обезбедува 100% филтрација без бајпас
  Прстенест заптивка на филтерот Sffiltech, активиран под притисок, обезбедува флексибилен, хемиски отпорен заптивка што се прилагодува на секое куќиште за филтрирање на торбите
  Материјалот е ослободен од силикон и материи што создаваат кратер
  Посебната поставка на топлина и површинската обработка на полирање значително го намалуваат ослободувањето на влакна
  Стабилни и флексибилни заварени споеви што се прилагодуваат на корпата за прицврстување

  Повеќе
 • Касети за филтрирање на мембраната Пес

  Опис :Касетите за филтрирање LPSL се специјално дизајнирани за стерилизирање на филтрацијата на фракционата плазма. Тие се карактеризираат со екстремно ниски екстрактибилиси со не повеќе од 10mg / 10 ”, подолг работен век на траење со 40 циклуси на SIP. Овие филтри можат моќно да обезбедат квалитетен финален производ.

  Повеќе
Почетна Претходно 1 2 3 СледнаПрезиме - Вкупно 44 1 евиденција Тековната страница / Вкупно 3 20 по страница