Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Касета за филтрирање

Почетна » Производи » Течен филтрација » Касета за филтрирање

Касета за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/meltblown_filter_cartridges.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/17/20180117144119_158.jpg

Касети за филтрирање Meltblown

спецификација:

Надворешен дијаметар:

63мм, 115мм или до
барање на клиенти

Внатре дијаметар

28mm, 30mm

Должина:

5'',10'',20'',30'',40'',50'',60''

Медиуми за филтрирање и завршни капаци

Полипропилен (ПП)

јадро:

Полипропилен (ПП)

Дихтунзи / прстен:

Силикон, ЕПДМ, НБР, Витон

Оценка за отстранување:

1.3.5.10.25.50.75.100.150um

Максимална работна температура:

82дег.

Максимален диференцијален притисок:

2.0Бар на 21 степен.

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

топење на разнесената касета со pp
Касена со разнесена топење од ПП е стандардната серија на касети со филтер за растопување. Тоа е спојување и испреплетено од полипропиленска смола без никакви хемиски лепила. Касетите се лепат по случаен избор за да формираат 3Д микро пори кои ќе ги направат касетите 3 слоја со фини влакна во површински и груби влакна и длабока филтрација. Бидејќи влакната и густината формираат висок рејтинг на филтрација и капацитет на загадувачи на дијаметарот на филтерниот кертриџ, пад на низок притисок, постепено менување на структурата на длабока филтрација со лабава страна и блиски внатрешни, силни загадувачи кои имаат капацитет, може ефикасно да ги отстрани загадувачите, како што се суспендирани супстанција, честички и 'рѓа, обезбедувајќи ефикасна филтрација и долг век на траење.

1.Триатарски кертриџ структура нуди висок капацитет за задржување на нечистотија, подолг век на траење
2. Формирана со топлинска врска без употреба на врзива и лепила.
3.100% чист полипропилен нема да предизвика загадување на водата
4. Широка хемиска компатибилност
5.Прозен дизајн за да се прошири површината на филтрационата површина
6. Сите видови адаптери се достапни.

- Третман на вода за пиење
--Електронски
- Индустриски третман на вода
- Позлата
--Хемикалии, растворувачи

Контакт форма