Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер чорап

Почетна » Производи » Течен филтрација » Филтер чорап

Филтер чорап

  • https://www.sffiltech.com/img/membrane_nylon__filter_cartridges.jpg

Касети со филтрирање на најлонски филтри

спецификација:

Содржина

филтер торба се чувствува течен филтер

изградба

Игла се чувствува

Состав на влакна

Полиестер п.п. или најлон

Микро рејтинг

1ум 5ум 10ум 25ум
50ум 75ум 100ум 125ум
150ум 200ум 250ум 300ум

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Структура начин: шиење на навој и целосно заварување
Целосно заварени вреќи со течни филтри
Целосно заварена конструкција за висока ефикасност и филтрирање без бајпас
Целосно заварена конструкција со прстенот за запечатување торба со филтер Sffiltech обезбедува 100% филтрација без бајпас
Прстенест заптивка на филтерот Sffiltech, активиран под притисок, обезбедува флексибилен, хемиски отпорен заптивка што се прилагодува на секое куќиште за филтрирање на торбите
Материјалот е ослободен од силикон и материи што создаваат кратер
Посебната поставка на топлина и површинската обработка на полирање значително го намалуваат ослободувањето на влакна
Стабилни и флексибилни заварени споеви што се прилагодуваат на корпата за прицврстување
Рачките во рингот овозможуваат брзо и лесно заменување на филтската кеса
Sffiltech силно препорачува употреба на инструмент за вметнување што го олеснува вметнувањето на вреќата на филтерот во куќиштето на филтерот за торбите и обезбедува правилно усогласување на вреќата за филтрирање во корпата за врзување
Апликации за филтрирање со клучни филмови
 
Бои и лакови
Мастила
хемикалии
Обработува вода

HS код: 59119000 за торба за филтрирање
1. Пластичен филм внатре и голем картон надвор
2. извесно време палети
3.Ние правиме пакет како услов на клиентот
4.Ние сме сигурни дека нашиот пакет добро ја заштити стоката.
5.инуално нашите производи по морски пат, ако се мали нарачки, ние исто така можеме да избереме авион или Али експрес или Fedex UPS DHL и така натаму
6.Ние можеме да понудиме ОЕМ етикета во ткаени торба ако количината е голема
7. Имаме свој испраќач, но ако имате, ние исто така можеме да го искористиме и вашиот шпедитер за да ја испратиме торбата со филтер за прашина во прав

Зошто да не одберете нас?
1. Извезувавме од 2006 година, повеќе од 10-годишни искуства за извоз на пазарот, затоа добро знаеме за состојбата во работењето во странство
2.Ние сме фабрички:
1.1 Нашата фабрика започна од 1996 година, првиот број на броеви во бизнисот со филтрирање, така што нашиот техничар повеќе
од 14 искуства, многу добро ја знаеме работната состојба во торбата и можеме да ви понудиме наши чесни
сугестија.
1.2 Нашиот техничар со удари со игла има повеќе од 15 години искуство.
1.3 Нашиот техничар за правење филтрирање има повеќе од 16 години искуство.
1.4 Ние добро го познаваме пазарот за филтрирање на кина, нашите производи се насекаде каде и да се наоѓаат во куќата на кесички од Кина,
така можеме да ви понудиме наше најдобро решение за филтрирање торби, што може да ве натера да ме спасите и да добиете подобра функција за филтрирање.
1.5 Ние се фокусираме на висококвалитетната филтриска торба само.Со автоматска линија за цевки со филтриски торбички, нашата филтер-торба ја направи многу добро.
1.6 Ние тестираме материјали и ги филтрираме торбите еден по еден пред пратката со високо-технолошка опрема
1.7 Имаме силна услуга по продажбата, тим за услуга најдобра услуга за вас.
1.8 Ние прифаќаме какви било нарачки за количина за подобра услуга на нашите клиенти.
1.9 Нашата фабрика е локално лице, така што нашите производи се стабилни
2.0 Имаме мостра за акции за следната нарачка, така што можете да ги добиете вашите податоци во секое време кога ќе дојдете кај нас за следната нарачка.
3.Low MOQ: нашата фабрика има многу филтер за филтрирање и фиберглас и други материјали, така што можеме да направиме која било количина
нарачате за вас.
4. Ниска цена: Ние се обидуваме се потрудиме да се осигураме дека нашата цена е најниска каде било, најниска фабрика за вас подобро
се справи скоро секој пат. Горди сме да ви помогнеме да заштедите пари на производите што ги сакате.
5. Добар квалитет и сертификација - поминавме FDA, MSDS, тест за ткаенини и ISO9001 и други.
работилница за течни филтрирање торби како погоре

Детали за фабриката за филтрирање торби 500 микрони
500 микрони филтер торба детали за шиење детали

Област на пакување
Ние ја тестираме секоја торба за филтрирање од 500 микрони пред пратката

Пакување на производи

течност за филтрирање течни детали

производ за обработка на

Контакт форма