Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Касета за филтрирање

Почетна » Производи » Течен филтрација » Касета за филтрирање

Касета за филтрирање

  • https://www.sffiltech.com/img/membrane_ptfe_filter_cartridges-15.jpg

Мембрански касети за филтрирање ptfe

спецификација:

Касета за филтрирање LPTA за воздух / гас во филтрација на вакцини

 

Материјали за градба

Мембрана

Двослоен политетрафлуороетилен (тефлонски)

поддршка  

PP

Јадро, кафез и дренажа

PP

Крај капачиња

ПП (222/226 со капсулиран прстен за зајакнување од не'рѓосувачки челик)

О-прстени / заптивка

Силиконски / ЕПДМ / Витон / ТЕВ

Технологија на запечатување

Термичко сврзување, без лепила

димензии

дијаметар

Φ68

Должина на

5 инчи, 10 инчи, 20 инчи, 30 инчи, 40 инчи

Област за филтрирање, ft2

5.8 ≥ на 10-инчен елемент

Големина на порите, μm

0.01 (за гас)

Максимален диференцијален притисок

Напред: 4.2 бари @ 23; 1.5 бар @ 85

Тест за интегритет - на 23

Точка на меур

1100 60 mbar со 40/XNUMX% ИПА / вода

HydroCorr (тест за упад во вода)

0.75 10mL / min на 2620-инчен кертриџ со вода на XNUMXmbar

Задржување на бактерии

Помина тестирање на бактериски предизвик со употреба Бревондимонас
диминута
(ATCC19146) со минимална концентрација на предизвик
од 1 x 107 CFU / cm2.

Екстракции, за 10-инчен кертриџ

≤ 10 mg по 24-часовно натопување во вода

Не ослободување на влакна

Ги исполнува критериумите за филтер за „ослободување на влакна“, дефиниран во 21 CFR 210.3 (b) (6).

Токсичност

Компонентните материјали исполнуваат GB / T 14233.2 <2005> од Кинеската националност
Стандард за тестови за безбедност.

TOC

<500 ppb по флеш вода од 60 литри на 10-инчен кертриџ

Повеќе циклуси на стерилизација

200 циклуси на стерилизација на пареа или автоклав циклуси од 30 мин на 123

Бактериски ендоксиксини

<0.25 ЕУ / мл утврдени со ЛАЛ-тестот

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Касетите со филтер LPTA се карактеризираат со трајно хидрофобна тефлонска мембрана, специјално дизајнирана за стерилно вентилирање и примена на гас во производство на вакцини. Тие се тестираат за интегритет, нудејќи највисока безбедност во процесот, високи протоци, екстремна влажност и строги редови во стерилизација на пареа. Овие филтри можат да бидат стерилизирани со пареа повеќе пати за долг работен век.

Квалитет
● Касети произведени во контролирано опкружување
● произведен според сертифициран ISO9001 систем за управување со квалитет

Карактеристики и предности
● Високи стапки на проток и низок пад на притисок
● Висока јачина, долг работен век и ефективни
● 100% тест за интегритет пред да се ослободи

Фракција на плазма
Прашок од стерилна инјекција
Вакцини
Прашок од стерилна инјекција

Парентерални мали и големи количини
Фракција на плазма
Офталмолошки решенија
Водени капацитети
Подготовка на медиуми за мобилни култури
Активни фармацевтски состојки
Филтрација на пиво
Филтрација на вино
Филтрирање на вода во шишиња
Филтрација за мек пијалок
Млечни филтрирање
Филтрација со сируп со висока фруктоза
Полупроцесна филтрација
Ултраптура / ДИ филтрација на вода
Фотореистичка филтрација
Филтер за прикажување
Филтер со кашеста маса CMP
Филтрација на мастила со инкџет
Филтрација на вода
Филтрација на хемикалии


Контакт форма