Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Пред-филтрирање филтер за воздух

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Пред-филтрирање филтер за воздух

Пред-филтрирање филтер за воздух

  • https://www.sffiltech.com/img/metal_filter_nylon_mesh_filer-46.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/18/20180118101804_963.jpg

Метал за филтрирање на најлон мрежа

спецификација:

 

Дебелина наспроти ефикасност наспроти пад на притисок Димензии наспроти проток на воздух
Дебелина Пад на притисок(pa)@2.5m/s Димензии (W * H) Проток на воздух (m3 / h)
Инчи (Мм) G2
Инчи (Мм) @ 2.5m / s
1 25 20
24 * 24 592 * 592 3400
2 46 40
24 * 12 592 * 287 1700
24 * 20 592 * 490 2800
20 * 20 490 * 490 2300


Пад на низок притисок    
Тип: Пред филтер за честички со голема големина        
Медиуми: Метал (алуминиум) / најлонска мрежа / мрежа од не'рѓосувачки челик
Рамка: галванизиран челик / алуминиум / не'рѓосувачки челик
Препорачан финален пад на притисок: 180Pa
Температура: Нормална температура

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Филтер за метал / најлон мрежа , Класа G2

Предности
Добри перформанси при фаќање честички со големи димензии
Многу силна структура и издржлива рамка
Може да се чисти со вода и компримиран воздух, повторна употреба, долг век на траење
Vanица од галванизирана или нерѓосувачки челик, плетена во посебна шема
Чиста прашина, песок, брашно, боја итн. Од класата G2, пред да се филтрира маснотијата и филтерот за масло со многу висока ефикасност на одвојување
Може да се направи во сите прилагодени големини
Може да се исчисти во машина за миење садови или мијалник под притисок
Многу голема површина за ладење без прекумерна отпорност на воздухот

Дебелина наспроти ефикасност наспроти пад на притисок Димензии наспроти проток на воздух        

како да изберете филтер за грамада?
1.Додадени големини на располагање
2. Пад на притисок
3.Frame: GZ галванизиран челик, алуминиум апс пластика
4.Филтер ефикасност:
5. ширина
6 / Висина
Дебелина на рамката
8.На страната: заптивка или не?
9. Прстенест прстен или не?

Метален филтер за поделба на маснотии или магла од магла. Пред филтер за густи честички.        
Тип: G2 Метален филтер и висока ефикасност на поделба на маслото.            
Рамка: Алуминиум EN-AW-6060, ALMG3, не'рѓосувачки челик AISI 304L, кисел нерѓосувачки челик AISI316L, поцинкуван.                
Медиуми: Ткаена метална жична мрежа. Може да се направи во алуминиум, галванизиран, не'рѓосувачки челик или киселински материјал од не'рѓосувачки челик.                
Решетка: Алуминиум, топло галванизирана експандирана метална мрежа или мрежа од не'рѓосувачки челик.

Контакт форма