Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

Филтри за ЕПА ХЕПА и УЛПА

  • https://www.sffiltech.com/img/mini_pleated_hepa_filter.jpg

Мини-плетен хепа филтер

спецификација:

модел

Надворешна големина

Површина за филтрирање (м2)

Проток на воздух (м3/ ч)

Почетен пад на притисок (Pa)

ШxВxД (мм)

AF610 / 03-70

× × 305 305 70

2.7

250

≤250

AF610 / 05-70

× × 305 610 70

5.5

500

AF610 / 10-70

× × 610 610 70

11.3

1000

AF610 / 15-70

× × 915 610 70

17.0

1500

AF610 / 20-70

× × 1220 610 70

22.7

2000

AF610 / 03-90

× × 305 305 90

3.7

320

AF610 / 05-90

× × 305 610 90

7.5

650

AF610 / 10-90

× × 610 610 90

15.4

1300

AF610 / 15-90

× × 915 610 90

23.2

2000

AF610 / 20-90

× × 1220 610 90

31.1

2600


Тип: Филтер за панели со висока ефикасност
Медиуми: Стаклена хартија хартија
Рамка: Екструдиран и анодизиран алуминиум / не'рѓосувачки челик
Сепаратор: Лепак за топење
Заптивната смеса : полиуретан
Препорачан финален пад на притисок: 300Pa                        
Димензии наспроти проток на воздух       

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Мини-плисиран филтер за хепа , Класа E10 до U16

Предности
95 набори / стапала, 20% повисоки од нормалните производи, носат помал отпор и подолг век на траење
Ултра фино стакло хартија, добра стабилност на ефикасност на филтрација
Совршена структура на формата "V", ефикасно ја намалува отпорноста на системот
Лесна, компактна структура
Држачи за двојни странични држачи
Индивидуално тестирани според EN 1822      

како да изберете филтер за грамада?
1.Додадени големини на располагање
2. Пад на притисок
3.Frame: GZ галванизиран челик, алуминиум апс пластика
4.Филтер ефикасност:
5. ширина
6 / Висина
Дебелина на рамката
8.На страната: заптивка или не?
9. Прстенест прстен или не?
                           

Апликација: Како последен филтер за индустриска чиста просторија, како што се куќиштето на филтерот ХЕПА, FFU, работна маса за ламинарен проток, опрема за чистење на воздухот итн.

Контакт форма