Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Биостатички третирани филтри

Почетна » Производи » Воздушен филтер » Биостатички третирани филтри

Биостатички третирани филтри

  • https://www.sffiltech.com/img/mini_pleated_panel_molecular_filter-13.png

Мини-плетен молекуларен филтер на панел

спецификација:
Дебелина наспроти ефикасност наспроти пад на притисок Димензии наспроти проток на воздух
Дебелина Почетна
ефикасност

Притисок
пад (па)
@ 2.5m / s
димензии
(Ш * Н)
Проток на воздух
(м3 / ч)
Инчи (Мм) Тип V Тип А.
Инчи (Мм) @ 2.5m / s
1 30 99% 95% 30 24 * 12 592 * 287 300
2 45 99% 95% 20 24 * 24 592 * 592 600

30 * 24 762 * 610 750

36 * 24 915 * 610 900

36 * 36 915 * 915 1350

48 * 24 1210 * 610 1200

48 * 36 1210 * 915 1800

48 * 48 1210 * 1210 2400
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Молекуларен филтер со мини-плетен панел

密 褶 板式 分子 过滤

Примена: За чиста просторија таванот, FFU, мини-животна средина или опрема за чистење на воздухот
спецификација

Тип: Молекуларен филтер со мини-плетен панел
Медиуми: Плетиран импрегниран јаглероден медиум за отстранување на алкални, кисели и VOC гасови
Рамка: Алуминиум / галванизиран челик / не'рѓосувачки челик

Сепаратор : Лепак за топла топење
Заптивната смеса : полиуретан
Температура : 40ºC максимум при континуирана услуга

Предности
Двослоен неткаен со висококвалитетни медиуми внатре, кои се увезуваат од Германија
Кога концентрацијата на целниот гас е мала, ефикасноста на филтрацијата е многу висока
Флексибилност за избор на медиум според различен загадувач
Може да се постави повеќестепен филтрационен дел во иста рамка за монтирање
Најдобрата почетна ефикасност би била 99%


Контакт форма