Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер чорап

Почетна » Производи » Течен филтрација » Филтер чорап

Филтер чорап

  • https://www.sffiltech.com/img/multi_layer_liquid_filter_sock.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/17/20180117095127_350.jpg

Повеќеслоен чорап со течен филтер

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Детали за фабриката за филтрирање торби 500 микрони
500 микрони филтер торба детали за шиење детали

Област на пакување
Ние ја тестираме секоја торба за филтрирање од 500 микрони пред пратката

Пакување на производи

течност за филтрирање течни детали

Единствени влакна се искривуваат заедно до единствен филамент, кој е вткаен во одредена шема
Кеса за филтрирање со монофиламентни влакна што ќе трае долго време на траење на вреќата и брза брзина на филтрирање
Пресеците на единечните нишки не се заваруваат со фузија
Sffiltech филтерот силно препорачува употреба на алатка за вметнување што го олеснува вметнувањето на вреќата на филтерот во куќиштето за филтрирање на торбите и обезбедува правилно усогласување на вреќата за филтрирање во корпата за врзување

Бои и лакови
Мастила
смоли

производ за обработка на

Контакт форма