Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Маска за лице

Почетна » Производи » Материјал за маска за лице » Маска за лице

Маска за лице

  • https://www.sffiltech.com/upfile/2020/05/18/20200518104826_248.jpg

N95 полипропилен п.п. врзана врска, хепа се топи разнесена неткаена филтерска ткаенина за маска за лице

спецификација:

 

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување
материјали
Не-женска ткаенина, увезена топена крпа на средина
функција
Анти-прашина, Анти-бактериски, Анти-загадување, самозаштита
Ефект на филтер
≥ 95%
     
пакет
20 парчиња во една торба за отпадоци и во една кутија 1000 парчиња секоја картонска кутија

 

 

Спецификации за филтрирање на парчиња лице (на пр. Хируршка, процедурална, медицинска маска)
Тест ASTM F2100 EN14683
Ниво 1 Ниво 2 Ниво 3 Тип IIR
Ефикасност на бактериска филтрација (%) 95 98 98 98
Диференцијален притисок (мм) <4.0 <5.0 <5.0 <5.0
H2O / cm² (Pa / cm²) <39.2 <49.0 <49.0 <49.0
Ефикасност на филтрацијата на честички на подмикрон на 0.1 микрон (%) 95 98 98 Не е потребно
Отпорност на прскање (mmHg) 80 120 160 120
Ширење на пламен Класа 1 Класа 1 Класа 1 NA
           
стандард          
Стандардна табела за споредба:          
Ефект на филтрирање КИНА САД ЕУРОП
90% KN90 KP90 - - -
95% KN95 KP95 N95 P95 FFP2
99% - - N99 P99 FFP3
99.97% KN100 KP100 N100 P100 -
Контакт форма