Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Платно со вода

Почетна » Производи » Течен филтрација » Платно со вода

Платно со вода

  • https://www.sffiltech.com/img/nylon_filter-84.jpg

Најлон филтер

спецификација:

спецификација

(См)

Број на мрежи

(мрежа / инч)

Wireича дија. (хм)

Отворање на решетката (хм)

Отворена област

(%)

Предлог Најголема напнатост N / cm

8T

20

350

900

52

66

10

25

300

700

49

61

12

30

250

580

48

58

15

38

200

467

49

58

24

60

120

297

51

52

32

80

100

213

46

54

40

100

80

170

46

37

43

110

80

153

43

35

53

135

64

125

44

40

56

142

64

115

41

41

61

156

64

100

37

41

64

160

64

92

35

42

68

175

64

83

32

40

72

183

55

84

37

38

77

195

55

75

33

33

80

200

48

77

38

34

90

230

45

72

42

30

100

250

40

61

37

32

110

280

40

52

33

34

120

300

34

47

32

34

140

350

34

37

24

33

150

380

31

34

26

31

165

420

31

25

17

31

Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Најлонска мрежа:
Широко се користи во завртки, филтрирање, печатење на текстил и боење, риболов, плоча за печатење, електронско печатење, керамика, печатење на стакло, индустрии на нафта, хемикалии, металургија, цемент, еколошки отпад и рудник. Ткаенината е исчистена, така што е пофлексибилна и подебела, ефикасноста на одлевањето може да достигне 99.99%.
1) Материјал: 100% најлон (полиестер достапен ако е потребно)
2) Ткаење: Обичен ткаат (Твил ткаат достапен ако е потребно)
3) Мешање на мрежа: 4T ~ 140T мрежа / см (13mesh 355 мрежа / инч)
4) Макс. ширина: 365 см (143 инчи)
5) Боја: бела / жолта / црна
Ние можеме да обезбедиме производи во посебни спецификации според вашето барање.

Контакт форма