Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер чорап

Почетна » Производи » Течен филтрација » Филтер чорап

Филтер чорап

  • https://www.sffiltech.com/img/oil_absorbing_filter_sock.jpg

Внатрешен филтер чорап

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

Филтер кеси за апликација, барајќи ефикасност поголема од 99%

AGF филтер-торбата е дизајнирана да ги исполни сè построгите барања за филтрирање и да ги прифати сите запечатувачки заварувања, плус 100% најнова технологија за филтрирање, направена и промовирана индустриска технологија на друго ниво, што го доведе филтерот за торба на ново ниво.
Предности и карактеристики на производот
1. Филтер со висока ефикасност, градиент на густина на материјалите го зголемуваат волуменот на капацитетот значително и го продолжуваат работниот век.
2. Двоен надворешен заштитен слој за да се елиминираат влакната предизвикани од триење со горниот проблем.
3. Целата вреќа за филтрирање е во согласност со одобрениот материјал за администрација на храна (ФДА), погоден за храна, пијалоци и фармацевтска индустрија.
4. Едноделна структура и единствена на дното на методот на заварување е посилен, пофлексибилен метод на запечатување на заварување.
5. Апсолутно чиста разнесена структура од полипропилен и без додавање на смола, цемент или површинска обработка.
6. Целокупната технологија за заварување со топло топење
7. Материјал: ПП. Се топи - разнесени полиестер
8. Без додавање на смола, лепила или средство за површинска обработка

Филтрација на пиво, вино, духови и пијалоци
Фино отстранување на честички во чистење на делови
Конечна филтрација на лакови
Конечна филтрација на оцет
Активирано отстранување на јаглерод во процесни системи
Хидраулични масла и мазива

Детали за фабриката за филтрирање торби 500 микрони
500 микрони филтер торба детали за шиење детали

Област на пакување
Ние ја тестираме секоја торба за филтрирање од 500 микрони пред пратката

Пакување на производи

течност за филтрирање течни детали

Карактеристики и предности
Bagsесињата за филтрирање од полипропилен AGF се изработени од хидрофобен филтер за микрофибер, за кој е потребно претходно навлажнување со воден раствор, со различен слој и полиестерски материјали
Високоефикасен материјал за филтрирање во топење во полипропилен или полиестер со профили на градуирана густина за да се зголеми капацитетот за задржување на нечистотија и да се продолжи работниот век
Без додатоци како смоли, врзива или површински третмани
Двојниот низводен слој на покривање практично ја елиминира миграцијата на влакна
Уникатниот процес UNI-WELD за долниот спој обезбедува посилен, пофлексибилен заптив за заварување
Целосно заварена конструкција со прстен за заптивка обезбедува 100% филтрација без бајпас
Прстенот активиран од притисок обезбедува флексибилен, хемиски отпорен заптив, кој се прилагодува на секое куќиште на филтерот за вреќи
Sffiltech силно препорачува употреба на инструмент за вметнување што го олеснува вметнувањето на вреќата на филтерот во куќиштето на филтерот за торбите и обезбедува правилно усогласување на вреќата за филтрирање во корпата за врзување
Со најлонска мрежа надвор и направете го животот на чантата подолг.

Филтер вреќа за некои строги, ефикасност на филтрација повеќе од 99% од апликацијата
Дали е идеален избор за индустрија за храна и пијалоци, исто така може да биде и во други барања за строга индустрија во целосна игра

производ за обработка на

Контакт форма