Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер медиуми

Почетна » Производи » Филтер за прав » Филтер медиуми

Филтер медиуми

  • https://www.sffiltech.com/img/p84_filter_cloth.jpg

P84 филтер крпа

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

 

материјал:
Состав на влакна: 100% влакна П84
Скрипна композиција: 100% тефлонски образ за предиво
Метод на постапка: игла удрен

Заврши третман:
Запеана, календарирана, поставена од топлина, отвратителна од вода и масло, мешавина контуктивна

предности:
Отпорен на пожар
Отпорен на висока температура
Работна температура: 240 степени
Максимална температура: 260 степени
Без точка на топење, жолта боја
Влакната П84 е со структура на пресек (форма на лист), има голема област на филтрација и одлични перформанси на филтрација.
500gsm P84 игла со удар со игла + отвратителен од вода и масло

500gsm P84 игла со удар со игла + отвратителен од вода и масло

изградба

Игла се чувствува

материјал

P84

Поддршка на Срим

P84

Тежина на тежината на областа

500гр / км

Дебелина

2.1mm

Средна пропустливост на воздухот

2-5 m3/m2/min@12.7mmH2O

Breaking Strength-MD (искриват

800 N / 5cm

Јачина на кршење-CMD (ткаенина

1200 N / 5cm      

Пробивање на издолжување (N / 5cm) - MD (искривување

5%

Пробивање на издолжување (N / 5cm) -CMD (ткаенина

30%

Суво собирање MD (240 ℃ искриват

< 1%

Суво намалување CMD (240 ft ткаенина

< 1%

Работни температури

240-260 степени Ц.

Препорачано максимално континуирано

260 степени Ц.

Препорачан максимален пренапон

280 степени Ц. 

Заврши

Отпеана, календарирана, спрема на топлина, вода и масло

Контакт форма