Јазик

СЛЕДЕТЕ:

сите категории

Филтер медиуми

Почетна » Производи » Филтер за прав » Филтер медиуми

Филтер медиуми

  • https://www.sffiltech.com/img/pe_filter_cloth.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116100122_380.jpg
  • https://www.sffiltech.com/upfile/2018/01/16/20180116100132_812.jpg

Крпа за филтрирање

спецификација:
Контактирајте нè >>
  • Опис
  • апликација
  • Слика
  • Пребарување

 

Материјал
полиестерскиот филц е изработен од 100% влакно полиестерско влакно.
Изолиран полиестерски влакно чувствува нормална температура се користи неткаен игла-прободен процес со употреба на влакнести влакна, распространетост на просторот униформа фино ткаенина од влакна, полиестерска основна влакна со производство на предиво од полиестер со игла и се чувствува топло, сигнирано или премачкување на површината, како што се пост- обработка, направете го неговото исклучување на површината е мазно, не е лесно да се блокира од прашина, порозноста на филтерскиот материјал, пропустливоста е добра, користете многу обемна, силна отпорност на хемиска стабилност, не само што може да го филтрира собна температура на гасот и филтрирањето со киселина и алкално корозивен гас, и може да филтрира, филтер за масло, водата е нормална температурна состојба, поделба на цврсто-течности во области како што е идеален материјал за филтрирање.
 
предност:
Кршењето на издолжувањето е помалку од 20% за МД и 40% за ЦМД, мало суво намалување, може да работи добро во 130 степени Ц. материјалот е поевтин од другиот материјал, толку широко користен во многу системи за торба.
Полиестерски влакна игла торба површина мазна степен на динамичка отпорност на торба има многу голем ефект. Торбата на почетокот на отпорноста на порозност зависи од самата торба, а отпорноста на трчање е многу пати поголема од раната отпорност. Отпорност на трчање зависи од степенот на мазната површина на филтерот материјал, ефект на отстранување на пепел, итн Општа надеж торба во ефикасноста на филтерот, гарантира иста количина на воздух е поголема, толку подобро, отпорноста е помала, толку подобро, затоа што може да заштеди многу енергија. Со употреба на талог за прашина со воздушен удар, при ист притисок, ист волумен на воздух од воздушна прашина, избор на големи количини на ткаење што може да дише, што треба да се направи кога филтерската кеса е подобра од ефектот со помалку дише ткаење. Затоа, во гарантираниот филтер материјал за да се постигне висока прецизност на филтрација, како да се подобри торбата со порозност и да се зголеми степенот на површината е мазна, да се намали адхезијата на прашина, да се намали отпорноста на протокот е филтер материјал фабрика треба прво да ја истражува темата. Нашата фабрика разви расифицирање мазна површина завршна игла филтер филц, нејзината порозност од обичен календар завршува над 50%, повисока од онаа на филтерот материјал и мазна површина е многу поголема од притисок повеќе мазна завршница.1. Температура на работа 150 Deg c,
2. максималниот наплив е 150 deg c.
3. добра анти-киселина, добра анти-алкална, добра стабилност на хидролиза
4. Средна пропустливост на воздухот: 10-15 m3/m2/min@12.7mmH2O
Достапно завршна обработка: запеана, календар, тефлонски мембрана, W / O

Полиестерска филтер-торба широко користена во индустријата за рудник, варовник, цемент, железо и челик, испорака на алумина, електролитски алуминиум, производство на обоени метали, преработка на дрво, преработка на храна и фармацевтска индустрија.

Контакт форма